Siber güvenlik mi? Savaş teknolojisi mi?

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
Siber güvenlik mi savaş teknolojisi mi?

Siber güvenlik ağ üzerine ilerlemek istiyorum.
Cisco, C, İngilizce olarak besmele çekip başlayacağım başladım aslında biraz.

Savaş teknolojisinde ise genelleme gitmek istiyorum, sizin tavsiyeleriniz nelerdir?

Not : Yurt dışına gitmeyi düşünüyorum.

@bitwise hocam sizin yorumunuz nedir acaba sizi gözümde ıt üstadı olarak isimlendirdim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkenin bu alanda geri kalmasına biraz vurgu yaptim hocam.
Pardon.
Fakat siber güvenlik ile savaş teknolojisi ap ayrı noktalarda 2 sektör.
Sizinde bu konularda araştırmanız vardır, hangi sektörde neler dikkatinizi çekti? Veya aklınızda neler var?

Ülkenin bu alanda geri kalmasına biraz vurgu yaptim hocam.
Pardon.
Fakat siber güvenlik ile savaş teknolojisi ap ayrı noktalarda 2 sektör.
Sizinde bu konularda araştırmanız vardır, hangi sektörde neler dikkatinizi çekti? Veya aklınızda neler var?
Siber güvenlikte açıkcası pek bir fikrim yok fakat, Savai teknolojisinde siha gibi teknolojilere atak yapan elektronik sistemini bozarak yere düşmesini sağlayacak bir cihaz var aklımda sinyal kesicek.

Siber güvenlik kısmı için Can Değer abimizi YouTube dan izleyebilirsin, çok faydası olur.
Savaş teknolojisi kismı için, bildiğim kadarıyla firmalara başvurmanız lazim. İlk adım olarak staj çok önemli diye biliyorum. Ve hedefleriniz.
Sizde bize ne katarsın veya ne amaçla buradasın soruları direk yönetilir.

Siber güvenlik kısmı için Can Değer abimizi YouTube dan izleyebilirsin, çok faydası olur.
Savaş teknolojisi kismı için, bildiğim kadarıyla firmalara başvurmanız lazim. İlk adım olarak staj çok önemli diye biliyorum. Ve hedefleriniz.
En önemli konu ben öğrenmeye açığım onlar öğretir mi ?
Dostum sen o kaynağı nasıl buldun acaba ya biraz araştırma yapmayı öğretir misin bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yetenek Kapısı ve Kariyer net üzerinden Aselsan veya havelsanın açtığı ilanları takip et. Başka firmalarda olabilir.
Ayrıca Siber güvenlik alanında ilerleme istersen Udemy'de gayet güzel kurslar var. Satın alıp deneyimleyebilirsin.
Savaş teknolojisi için firmalar ile sürekli iletişim halinde ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı