Siber Suçlarla Mücadele'den gelen mesaj

Bu akşam gelen mesajda denilen şey: "sayın ****************** oynadığınız oyunlar neticesinde incelemeye alınmış bulunmaktasınız. Konuyla ilgili inceleme devam ediyor olup kişisel bilgisayarınız en kısa sürede incelemeye alınacaktır." sahte gibi durmuyor çünkü WhatsApp bu numarayı işletme hesabı olarak gösteriyor, biri benim adıma suç işlemiş olabilir mi? Çünkü siber suç sayılacak tür bir şey yaptığımı hatırlamıyorum (şahsa küfür vs. yok).

Dostum için rahat olsun her önüne gelen kolay bir method ile WhatsApp'da işletme hesabı yapabiliyor ve bu gibi durumlarda asla bu tarz uygulamalardan uyarı almazsın dolandırıcı olma ihtimali yüksek ya da çevrenden tanıdık birisi dalga geçiyordur.

Dostum bu kişiler bariz bir şekilde dolandırıcı. Bu tür durumlarda SMS ile bilgilendirme mesajı atılır. Resmi duyuru ise PTT tarafından gönderilen tebligat ile yapılır. İşletme hesabı açmak çok kolay. Whatsapp Business uygulaması ile 5 dakikalık iş. Numara doğrulanmış mı kontrol et.

Dostum bu kişiler bariz bir şekilde dolandırıcı. Bu tür durumlarda SMS ile bilgilendirme mesajı atılır. Resmi duyuru ise PTT tarafından gönderilen tebligat ile yapılır. İşletme hesabı açmak çok kolay. WhatsApp business uygulaması ile 5 dakikalık iş. Numara doğrulanmış mı kontrol et.

Aynen böyle gelir gerçekten bir inceleme var ise.

Yeni konular

Geri
Yukarı