Siber Suçlarla Mücadele'den gelen mesaj

İşetme hesabı yapmak çok kolay. İstesem aynı mesajın daha korkutucusunu ben bile atabilirim. Bu insanları siber suçlara bildirirseniz epik bir ana tanıklık etmiş oluruz ama.

Böyle bir tebligat asla gelmez. Tebligatlar sadece PTT' den posta ile gelir. Ayrıca bildiğim kadarı ile bilgisayara el koyma olmuyor. Kimse bilgisayarınıza el koyamaz. Sadece diskin imajını alabilirler. Evinizde ve gözünüzün önünde almak zorundalar.

POLİS ASLA BİLGİSAYARINIZA EL KOYAMAZ. SADECE DİSK İMAJI ALABİLİR.

Bu akşam gelen mesajda denilen şey: "sayın ****************** oynadığınız oyunlar neticesinde incelemeye alınmış bulunmaktasınız. Konuyla ilgili inceleme devam ediyor olup kişisel bilgisayarınız en kısa sürede incelemeye alınacaktır." sahte gibi durmuyor çünkü WhatsApp bu numarayı işletme hesabı olarak gösteriyor, biri benim adıma suç işlemiş olabilir mi? Çünkü siber suç sayılacak tür bir şey yaptığımı hatırlamıyorum (şahsa küfür vs. yok).

Önerim aynı numaraya dalga geçmek (bende polisim, konum at geleyim, gel aynı oyunda vs atak vs)

Bu akşam gelen mesajda denilen şey: "sayın ****************** oynadığınız oyunlar neticesinde incelemeye alınmış bulunmaktasınız. Konuyla ilgili inceleme devam ediyor olup kişisel bilgisayarınız en kısa sürede incelemeye alınacaktır." sahte gibi durmuyor çünkü WhatsApp bu numarayı işletme hesabı olarak gösteriyor, biri benim adıma suç işlemiş olabilir mi? Çünkü siber suç sayılacak tür bir şey yaptığımı hatırlamıyorum (şahsa küfür vs. yok).
Kardeşim biri seni ya çok kötü işletiyor ada dolandırıcı işi bu. Arkadaşların dediği gibi resmi kurum ve kuruluşlar SMS yolu ile mesaj atar Whatssup üzerinden değil. Bir de arkadaşlar konu ile alakalı değil ama genede söyleyeyim Covid-19 aşınız geldi diye mesaj atılıyor ve bir link tıklanması isteniyor inanmayın dolandırıcı işi uyarayım dedim.

İşletme hesabı, dolandırıcı değil diye düşündüren nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı