Siber zorbadan nasıl kurtulunur?

• Konuyu başlatan Axii
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 46
  • Görüntüleme 3B
Selamlar, YouTube üzerinden küçükresimimi çalan bir çocuğa telif attığımdan dolayı bana tehdit, hakaret söylemeye ve iftira atmaya başladı. Mesajlarını öğeyi denetle yöntemi ile değiştirdi ve sonuna kadar atatürkçü olan beni Atatürk'e ve dini değerlere küfür etmişim gibi gösterdi. Eğer YouTube üzerinden video atmaya veya Twitch yayın yapmaya devam edersen seni rezil ederim diyor. En kötüsü yakın çevrem görücek diye çok korkuyorum, gerçekten psikolojim bozuldu. Yasal bir yolu var mıdır bunun, hobi olarak yaptığım şeyi bir sapık yüzünden yapamıyorum. Konuşurken kendisini ses kayıdına almıştım hemen NVIDIA Shadow Play üzerinden fakat davalarda ses kayıdı geçersiz oluyor diye biliyorum. Nasıl yaptı bilmiyorum fakat telefon numaramı da bulmuş yaymakla tehdit ediyor.
İkidebir aklına gelecek seni rahatsız edecek. Dava aç. Ders alsın.

Selamlar, YouTube üzerinden küçükresimimi çalan bir çocuğa telif attığımdan dolayı bana tehdit, hakaret söylemeye ve iftira atmaya başladı. Mesajlarını öğeyi denetle yöntemi ile değiştirdi ve sonuna kadar atatürkçü olan beni Atatürk'e ve dini değerlere küfür etmişim gibi gösterdi. Eğer YouTube üzerinden video atmaya veya Twitch yayın yapmaya devam edersen seni rezil ederim diyor. En kötüsü yakın çevrem görücek diye çok korkuyorum, gerçekten psikolojim bozuldu. Yasal bir yolu var mıdır bunun, hobi olarak yaptığım şeyi bir sapık yüzünden yapamıyorum. Konuşurken kendisini ses kayıdına almıştım hemen NVIDIA Shadow Play üzerinden fakat davalarda ses kayıdı geçersiz oluyor diye biliyorum. Nasıl yaptı bilmiyorum fakat telefon numaramı da bulmuş yaymakla tehdit ediyor.

Korkma aç davanı vazgeçme zaten araştırılır iyi de bir avukat bulursan çocuğun yaptığı her şey açıklığa çıkar bu devirde farklı uygulamalarla veya taktikler ile kendini gizlendiğini sananlar var sen sakin vazgeçme

Mahkemeye gidin.

Geri adım atmayın. Millet kim uğraşacak diye diye iyice yozlaşmadı mı birçok şey? İnanılmaz olaylarda sıfır ceza olarak verilen denetimli serbestliği hiçbir zaman anlamayacak olsam da. Çocuk dahi çıksa bakmayın gözünün yaşına. O'na çocuk, buna rahatsız, şuna yok düşünemedi heralde diye diye iyi valla. Aklı başına gelsin. Sıkma canını. 🙂

Açın davanızı. Zaten küçük bir çocuk çıkacaktır %80 ihtimal. Evine tebligat geldiği zaman anne babasından yiyeceği azar ve tokatlar aklını başına getirecektir. Ha bu noktadan sonra davayı ilerletip ilerletmemek size kalmış. Ama en azından bi' tebligat gitsin hocam.

Koy engeli geç.

Acımayın savcılığa başvurun zaten o anda g*t olur, madem öyle işte böyle. Ses kaydı olayında risk almayın derim zaten siz mesajların gerçeğini gösterdiğinizde ve nasıl mesajların değiştirilmiş olarak gösterilebildiğinizi açıklarsanız yaptığı sahtecilik olarak sayılır diye tahmin ediyorum. Sesini duyduğunuza göre kaç yaşında olduğunu düşünüyorsanız belirtebilirsiniz bizlere. Sıkıntı değilse gelişmeleri paylaşabilirseniz severek takip ederim.

Yalan mesajları yaymasını mı beklemeliyim yoksa ses kayıtları ile dava açabiliyor muyum? Ek olarak daha 18 yaşımı doldurmadım, bu süreç nasıl işleyecek bilgisi olan var mı?
Acımayın savcılığa başvurun zaten o anda g*t olur, madem öyle işte böyle. ses kaydı olayında risk almayın derim zaten siz mesajların gerçeğini gösterdiğinizde ve nasıl mesajların değiştirilmiş olarak gösterilebildiğinizi açıklarsanız yaptığı sahtecilik olarak sayılır diye tahmin ediyorum. sesini duyduğunuza göre kaç yaşında olduğunu düşünüyorsanız belirtebilirsiniz bizlere. sıkıntı değilse gelişmeleri paylaşabilirsiniz severek takip ederim.
15 yaşında.

Yeni konular

Geri
Yukarı