Sibirya kurdu eğitilebilir mi ?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar bizim sibirya kurdumuz var.

Bu küçüklük hali :

734699_404898529593103_1810205680_n.jpg

Bu da biraz büyümüş hali :

524160_449159238500365_401436008_n.jpg

Şuan bu boyutlara ulaştı. Çok güzel bir köpek ama dostunu-düşmanını bilmiyor.

72825_433787553377968_645819633_n.jpg

Bizi ısırmaya çalışıyor ama oyun amaçlı olduğu belli. Canımızı acıtmadan hafif ısırıyor oyun oynamak için. Ama başkalarına pek saldırmıyor. Isırmıyor.
Gece birisi kaçırsa tık demez :D

Çağırırız yanımıza gelmez. Bahçeye gireriz yemeklere saldırır :D Çok başa bela bir şey yani.

Nasıl eğitiriz biz bunu ? Doğru dürüst oturmuyor bile yemek vermeyince.

Türkiye'ye alışmıyor bende yok ama bir arkadaşımda vardı sıcağa dayanamıyor bu sıcaklar onu huysuz yapacaktır elbette. :D

Biraz uğraş çünkü benim bir arkadaş o köpeğe oturmayı kalkmayı öğretmişti, bunu yaparken eline bir düdük al daha kolay öğrenir.

Butün biraz araştırdım bu işi merak edip. Genel kanı her köpek eğitilir ama doğasını değiştiremeyiz. Yani ne kadar eğitsende uslanacak elbet ısırma huyundan vazgeçirilir fakat iklimi burası olmadığı için arada huysuzluk hep olacak. Onu da ilgiyle telafi edebilirsin. Peki köpeğe nasıl davrandın şu güne kadar? İlgilenip iyi davrandın mı? Yani eğer hayvan sana karşı bir sevgiyle büyüdüyse çok iyi bir hayvan olabilir iyi eğitimle. :)

Ben kendi sibirya kurdumu eğitirken çok zorlanmıştım. Gerçekten çok ama çok zor oluyor. Kendi başınıza belirli bir yere kadar eğitim verebiliyorsunuz. Eğitmek isteyen arkadaşlara tavsiyem bunu okumaları

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı