Sicilim alındığını nasıl öğrenirim?

Böyle bir şey yaptığını anlama yolu yok mudur?
Yok galiba. Siz kimlik bilgilerinizi vermediğiniz sürece alma gibi bir imkani yok diye biliyorum ben. Ama dediği gibi polis bir tanıdıği varsa alabilir. Ama şöyle bir problem var ne olursa olsun bir polis vatandaşın sicilini paylaşmaz normal halktan birine. O yüzden korkmaya gerek yok blöf yapıyordur.

Seni öyle ederim böyle ederim seni yakarım gibi kelimeler tehdit suçunu oluşturuyor. Gerekli ekran kayıtlarını alıp ilinizdeki savcılığa kişinin adı soyadı biliyorsanız telefon numarası ile başvurun.

"5352 sayılı Kanun'da 18 yaşından küçüklerle ilgili adli sicil ve arşiv kayıtlarının ancak soruşturma ve kovuşturma kapsamında değerlendirilmek üzere cumhuriyet başsavcılıkları, hakim veya mahkemelerce istenebileceği düzenlenmiştir."

Babamı falan soruşturdular ise ya? Kısaca bir sorun var mı olur mu?
Seni öyle ederim böyle ederim seni yakarım gibi kelimeler tehdit suçunu oluşturuyor. Gerekli ekran kayıtlarını alıp ilinizdeki savcılığa kişinin adı soyadı biliyorsanız telefon numarası ile başvurun.

Ama ondan belli bir süre önce de karşılıklı bir olay yaşamıştık benim de onun da suçu var. Ben arkadaş silmeme rağmen belli aralıklarla rahatsız edip böyle şeyler yapıyor.
Allah aşkına ne yapabilir? Dosyalar elimde dediği an koptum zaten. Şöyle bir şey olacak galiba?
-Ben bu şahıstan şikayetçiyim?
+Neden?
-Çünkü arkadaşlıktan çıkardı.
(!)
Siz ona bir şey yapmadıysanız hiçbir şey olmaz. Affedersiniz ama birazcık kafanızı çalıştırsanız şuna inanmazsınız yani.

Kavga ettiğimiz için Ark sildim bunlar geldi başıma. Benim de onunda suçu vardı ama o devam ettirdi.
Şimdi ben 18'den küçüğüm diye ya babama bir şey olursa diye de korkuyorum of delireceğim ya.

Son düzenleme:
Kardeşim rahat ol hiçbir şey olmaz öyle kafasına göre kimse kimseye yakınım polis diye tehtidvari yaklaşamaz sen gelişmeleri buradan aktar.

Babama bir şey yaptılarsa o yüzden korkuyorum ya :/. 18'den küçüğüm ben.
Ha bişey eklemek istiyorum ben gerçek verilerimin internette olmasını pek seven biri değilim . Bundan dolayı da tam ismimi ve kesin yaşımı vermedim . 18 üstü biliyor beni . Ama sicilimin elinde olduğunu söylüyor . Fakat burda bir şey ile çakışıyor bu cümlesi .
"5352 sayılı Kanun’da 18 yaşından küçüklerle ilgili adli sicil ve arşiv kayıtlarının ancak soruşturma ve kovuşturma kapsamında değerlendirilmek üzere Cumhuriyet başsavcılıkları, hakim veya mahkemelerce istenebileceği düzenlenmiştir."
Kanundaki bu alıntılanan kural ile çakışıyor dedikleri . Yani ya yalan söylüyor yada babamın sicili onun elinde . Kafam karışmadı değil . Yada dediğiniz gibi blöf yaptı . Birisi aydınlatır ise güzel olurdu .

Son düzenleme:
Böyle saçma sapan, kalitesiz kişilere, insanlara neden inanıyorsun ki? Sana tavsiyem DC kullanma ben de kullanıyordum sıktı artık ayda 1 giriyorum neredeyse.

Olamaz ''hecklendin adamım''.
minions-lol.gif

Babama bir şey yaptılarsa o yüzden korkuyorum ya :/. 18'den küçüğüm ben.
Ha bişey eklemek istiyorum ben gerçek verilerimin internette olmasını pek seven biri değilim . Bundan dolayı da tam ismimi ve kesin yaşımı vermedim . 18 üstü biliyor beni . Ama sicilimin elinde olduğunu söylüyor . Fakat burda bir şey ile çakışıyor bu cümlesi .

Kanundaki bu alıntılanan kural ile çakışıyor dedikleri . Yani ya yalan söylüyor yada babamın sicili onun elinde . Kafam karışmadı değil . Yada dediğiniz gibi blöf yaptı . Birisi aydınlatır ise güzel olurdu .
Dostum merak etme. Benim de başıma gelmişti polise söyleyeceğim falan demişti çok korkmuştum.

Geri
Yukarı