Sıfır 1030 vs 2. el GTX 760

YusufShn01

Centipat
Daha fazla  
Bu sabah kararlıydım ASUS Phoenix GT 1030 kartını 1000 TL'ye 0 olarak alacaktım fakat arkadaşlar GTX 760 tavsiye ettiler. Bende dedim girip bakayım neymiş bu 760. kart hoşuma gitti ilanlardan biri Gigabyte tasarım 3 fanlı kartın sahibini aradım 1250 TL'ye param güvende ile bırakacağını söyledi. Kartın yurt dışından bir akrabasından geldiğini, orada müzik ile uğraşılan bir bilgisayarda çalıştığını, kartın sahibinin driver ile ilgili problemler yaşadığını, uğraşmak istemeyip kartı kendisine gönderip RTX 2070 kartını aldığını söyledi. Satıcı kişi şu anda şehir dışında, yarın evde olacakmış. FurMark vs gibi 2-3 tane stres testi videosu atacak, driver kurulurken video çekecek, Valorant gibi oyunların FPS ve ısı testini atacak bana. Eğer bir problem olmazsa param güvende ile kartı alacağım. Kart bana ulaştıktan sonra 3 gün izin istedim kartı iyice test etmek için. 3 gün içerisinde karar vereceğim ya iade ya da bende kalacak. Benim en büyük korkum kartın eski olması. Kartın kaç yıllık olduğunu sormadım ama bildiğini sanmıyorum. Sizce alınır mı 1250 TL gibi bir para var ortada sonuçta, çöpe atmak istemiyorum. Mining yapılmamış en azından 2 GB olduğundan belli, o konuda kafam rahat. Ama ya aldıktan 2-3 hafta sonra çöp olursa? Sizce ne yapmalıyım sıfır 1030 mu yoksa 2. el GTX 760 mı veya başka öneri var mı? (not: Bütçe maksimum 1300)

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 460 GTX 760 dan daha düşük performanslı bir kart neden daha mantıklı olsun ki ?

GTX 760 dinozor çağından kaldığı için olabilir mi? RX 460 güncelliğiyle onun önüne geçecektir. 5-10 FPS anlık fark önemli değil. Aynı kalibre kartlar. GTX 760 keza 100W daha fazla güç tüketiyor.

Geri
Yukarı