Sıfır iPhone SE 2020 mi yoksa ikinci el XR mı?

Kibar Feyzo

Hectopat
Daha fazla  
Ekranından dolayı XR çok hoşuma gidiyor ama sıfır SE 2020 fiyatına satılıyor. SE 2020'nin batarya sıkıntısı var ve günümüz telefonları için ekranı aşırı küçük ama SE 2020 istememin sebebi pil sağlığı garantisi vb. şeyler yüzünden gönlümün rahat olacak olması. Ayrıca A13 bionic var. XR istememin en büyük sebebi ekran. Sizce hangisi?
Daha önce kendim ikinci el eşya almadığımı da belirteyim.

SE ile XR ekran paneli olarak aynı. Büyüklüğü ve Face ID avantajı var. Artık maskelerde kalkmışken Face ID rahatça kullanılabilir. Ama diğer yandan daha güncel bir işlemci ve sıfır telefon. XR yerine XS deseydiniz XS derdim fakat sıfır telefon almak her zaman en güvenli alışveriş oluyor.

SE2020 kullanıcısıyım, XR kullanmadım fakat tek sıkıntısı şarj.
Yanına powerbank de alırsanız mis gibi kullanırsınız.
Şimdiden hayırlı olsun.
Yazın çalışıp almayı düşünüyorum. Eğer SE 2020 alırsam teşekkürler.
SE ile XR ekran paneli olarak aynı. Büyüklüğü ve Face ID avantajı var. Artık maskelerde kalkmışken Face ID rahatça kullanılabilir. Ama diğer yandan daha güncel bir işlemci ve sıfır telefon. XR yerine XS deseydiniz XS derdim fakat sıfır telefon almak her zaman en güvenli alışveriş oluyor.
Aslında başlığa XS'i de ekleyecektim fakat 7000-7500 arası ya yurt dışı ya da sorunlu telefonlar olduğundan XS'i dahil etmedim.
SE 2020 kullanmış biri olarak söyleyeyim 6 ay kullandıktan sonra 2. el iPhone X aldım.
Neden geçtiniz hocam?

Hocam bu devirde çerçeveli ekranlı telefon neredeyse hiç kalmamışken çerçeveli bir telefona geçmek hiç estetik gelmiyor.

IPhone'un o tasarımı son derece şık ve ikonik bence. Bana çoğu çerçevesiz telefondan daha güzel geliyor. Tabii tercih meselesi. 2. eli illa alacaksanız da mutlaka bir telefoncuya göstererek alın, komple kasayı değiştirip değişensiz diye satanlar oluyor.

Geri
Yukarı