Sıfır Redmi Note 9 Pro nasıl doğru şarj edilir?

ItsAtakan24

Decapat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dipnot: Evet, buna benzer bir konu yapıldı lakin ben cevaplardan tam bir sonuç çıkartamadığım için kendim yazma gereği duydum. Sorun olursa kaldırabilirim.

Şimdi ben yakın zamanda kendime sıfır bir Xiaomi Redmi Note 9 Pro alacağım. Ve bu telefon hayatımda alacağım ilk sıfır telefon olacağından onun bataryasını ve pil ömrünü olabildiğince doğru şekilde kullanmaya çalışacağım. Peki nasıl yapmalıyım? Şarjım yüzde kaça düştü mü şarja takmalıyım? Bazı okuduklarıma göre %20'den %80'e kadar şarj edilmesi gerekiyormuş, peki ben 20'den 100'e kadar doldursam sıkıntı çıkar mı?

Bende kullanıyorum aynısını.
Bataryası Li-Po (Lithium Polymer)
O yüzden 20'nin altına düşmeden şarja takma.
Tam dolmadan çıkartma ve asla şarjda uğraşma oynama. Tavsiyem bukadar.

Dostum uzun vadede sıkıntılı oluyor. Fakat o kadar takılmaya gerek yok bana sorarsanız değiştirirsiniz olur biter.

Şarjınız %20'ye düşünce şarja takın ve %100 olmadan şarjdan çıkartmayın. Ayrıca telefonu şarj olurken kullanmayın. Bu şekilde kullanırsanız bataryanız sağlıklı ve uzun ömürlü olur.
Bende öyle yapmayı düşünüyordum lakin bazı yerlerde 20 den 80e dedikleri için belki bir sebepleri vardır diye bir endişe düştü. Ee tabi şarjdayken kullanmayacağım. Öneriniz için teşekkürler
Aaa bak aynı telefonu kullandığın iyi oldu. Tavsiyen için çok sağol

Son düzenleme:
Bende yüzde 20 nin altında şarj edip yüzde 100'e kadar dolmasını bekliyorum. Yüzde 20 ile yüzde 80 arasında kullanmak demek bataryanın yüzde 60'ını kullanmak demek oluyor. Buna gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten yüzde 100 şarj edildiğinde aslında full şarj olmuyor.

Tabi her zaman bunu ayarlamak pek mümkün olmuyor bazen yüzde 15 yüzde 10 hatta yüzde 5 lere bile düştüğünü oluyor sonuçta onu her zaman ayarlayamıyorsunuz ama tabi elimden geldiğince yüzde 20 nin altına inince şarj etmeye çalışıyorum.

Bir de site kurallarınada ihlali yoksa bir şey daha soracağım. Bu Note 9 Pro'ların kameraları bir tasarım hatasından dolayı kameraları toz kaçırıyormuş. Sende de oldu mu? Ya da olduysa bir çözümünü bulabildin mi? Acayip endişeliyim bu toz kaçırma olayından. Ama sanırım Spigen'in şu yanları siyah kalın olan modellerinden alacağım belki oraları bir nebze kapatır.

% olarak istediğin %'de de takabilirsin.

İstersen %46'da tak istersen %25'de tak ama %20'nin altına düşürme.

Jarzı ise %90 üstüne çıkarma, bataryalar %90 jarzın üstüne çıkarsa zorlanıyor.

Hatta Tesla arabalarda bataryalar %90 üstü jarz olmayacak şekilde ayarlanmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı