Sıfır Redmi Note 9 Pro nasıl doğru şarj edilir?

% olarak istediğin %'de de takabilirsin.

İstersen %46'da tak istersen %25'de tak ama %20'nin altına düşürme.

Jarzı ise %90 üstüne çıkarma, bataryalar %90 jarzın üstüne çıkarsa zorlanıyor.

Hatta Tesla arabalarda bataryalar %90 üstü jarz olmayacak şekilde ayarlanmış.
Genelde %100 yapın diyorlar ve ayrıca yeni nesil bataryalar kolay kolay şarj problemi yaşamıyor. Tabii ki orjinal olduğu sürece.

Bende M20 cihazımı aldım alalı ayda 1 kez %1'e kadar kullanıyorum onun dışında genelde %15 de ve %15'in altına indiğinde şarja takın uyarısı verdiği için o zaman şarja takıyorum. %100 olmadan da çekmiyorum ve mümkünse şarjda iken asla dokunmuyorum. Bu sayede aldığımdan beri batarya performansı düşmedi. Evet sürekli %1'e kadar kullanmak zararlı olabilir ama arada bir %1'e kadar kullanarak hücrelerin ölmemesini de sağlamış oluyorum diye düşünüyorum. Yalnız bence ne zaman şarja taktığından çok şarjda iken kullanmamak önemli. Onun dışında çok da takılmamak lazım.

% olarak istediğin %'de de takabilirsin.

İstersen %46'da tak istersen %25'de tak ama %20'nin altına düşürme.

Jarzı ise %90 üstüne çıkarma, bataryalar %90 jarzın üstüne çıkarsa zorlanıyor.

Hatta Tesla arabalarda bataryalar %90 üstü jarz olmayacak şekilde ayarlanmış.
Bu batarya konusuna yeni alınan cihazlarda dikkat etmek isteniyor fakat belli bir zamandan sonra salmaya başlıyorsun. Dün gibi aklımda aldığım gün fakat 1,5 yılı doldurdu 😄
Yok merak etme kulak asma söylentilere hiçbir problem yok
Bende yüzde 20 nin altında şarj edip yüzde 100'e kadar dolmasını bekliyorum. Yüzde 20 ile yüzde 80 arasında kullanmak demek bataryanın yüzde 60'ını kullanmak demek oluyor. Buna gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten yüzde 100 şarj edildiğinde aslında full şarj olmuyor.

Tabi her zaman bunu ayarlamak pek mümkün olmuyor bazen yüzde 15 yüzde 10 hatta yüzde 5 lere bile düştüğünü oluyor sonuçta onu her zaman ayarlayamıyorsunuz ama tabi elimden geldiğince yüzde 20 nin altına inince şarj etmeye çalışıyorum.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Dediklerinizi elimden geldiğince uygulamaya çalışacağım. 😊

%100 yapın diyorlar ama pil %90'ın üstüne çıkınca geriliyor ve kendini zorluyor.
1598733621527.png

Telefon %20'de uyarı veriyor ve %10 olunca tekrar bildirim geliyor. Bence %5 çok sıkıntı ve ben nadiren unutursam oralara inmiş oluyor ama %100 olayı mantıklı geliyor. Fotoğrafı Huawei sitesinden aldım.

Eki Görüntüle 652432

Telefon %20'de uyarı veriyor ve %10 olunca tekrar bildirim geliyor. Bence %5 çok sıkıntı ve ben nadiren unutursam oralara inmiş oluyor ama %100 olayı mantıklı geliyor. Fotoğrafı Huawei sitesinden aldım.
Bence en iyisin 20 de koyup doldurmak. Mantıklı gözüküyor.

Geri
Yukarı