Sıfır RTX4070 mi ikinci el RTX3090 mı?

Bütçe
13-15K
Böyle bir makale yazıldı bugün de gram bir şey anlamadım :D

Oyun, yayın, render ve video kayıt. AMD tam olarak emin değilim.
Kayıt mevzusu Amd'ye de geldi hocam. Render performansını araştırın yakınlardır herhalde. Video da aynı şekilde var. Yayın açacaksanız orasını bilemiyorum.

Gayet uygun hocam yanlisiniz var ben 3070 le bile şu an DLSS 2 sayesinde cogu oyunda ayar yapip 4K 60 oynuyorsam 4070 DLSS 3 le birlikte daha iyilerini basarir sizin uygun degildirden kastiniz 4K Max ayarlar galiba 4K ya ciktiktan sonra Max ayarlara gerek yok

4K'da high olsa bile VRAM sıkıntı 4070'de uzun vade için de ikisinde de yeterli kas gücü yok, VRAM tıkanırsa DLSS fg işe yaramaz.

4K'da high olsa bile VRAM sıkıntı 4070'de uzun vade için de ikisinde de yeterli kas gücü yok, VRAM tıkanırsa DLSS fg işe yaramaz.
Tamam 12 gb vram yeteri kadar yuksek degil istediğimiz gibi Oyunları düzgün yaparlarsa tıkanmaz hocam nvdia 4080 12 gb cıkarmazdı. Ozaman arkadas 6900xt alsin 16 gb vrami var o uzun yillar vrami var diye idare edecekmi

Bence ikisi yerine RX 7800 XT'nin çıkışını beklemek daha doğru gibi, RTX 4070 fiyatına RTX 4070 Ti performansı veren bir karta sahip olmuş olursun ve 16GB VRAM'i de yanında ekstrası olur. Tabii kartın performansı henüz kesin değil ancak kağıt üzerinde aşağı yukarı RTX 4070 Ti performansı olacak gibi görünüyor, ben olsam böyle yapardım.

İlla ikisi arasından biri dersen bence RTX 4070. Nvidia'nın geliştirmekte olduğu Neural Compression özelliğinin RTX 4000 serisine gelme olasılığı RTX 3000 serisine gelme olasılığından çok daha yüksek çünkü. Tabii bu özelliğin driver-level bir özellik olacağı da meçhul ama olduğunu varsayarsak RTX 3000'e gelmeyeceğine kesin gözüyle bakarım.

Benim bu soruyu sorma nedenim attığım linkle beraber tam olarak ikisinin aşağı yukarı aynı para olmasıydı. Ankara'da 14K yazanlara 13.5K teklif edecektim. Şimdi VRAM konusuna gelirsek 24GB VRAM'i olmasının sıkıştırmaya falan da gerek yok. Tarla gibi VRAM doldurmak imkansız. Öbür türlü 12GB için 2K monitör alsam ortalama 2 sene sonra sınır kullanıma gelecek. Örneğin GTA 6 gibi. Bu yüzden şuan 4070'de DLSS 3 harici hiçbir pozitif yanı yok. 3090 da kas ve bellek gücü tarafında ben garantiliyim kardeşim diyor. Hem de 4070Ti gücünde.

İnternette bir çok DLSS 3.0 videosu var ama kimisinde daha çok VRAM harcarken kimisinde 2.0 ile aynı. O yüzden atmak istemedim, garanti değiller. Ama yine de 3.0+FG, 2.0'dan daha çok bellek çekeceği kesin.

Bir de 4K olayı belli değil. Belki 2 sene sonra bugün Almanya'da olurum, DELL G3223Q alırım manyak gibi görüntü olur. Ya da TR'de kalırım 2K144Hz bir model alırım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kararsızım. 24GB VRAM çok cezbediyor insanı. Diğerinin de mimarisi yeni. Frame Generation, DLSS 3.0 gibi özellikler var ama 12GB. 2K 144Hz monitör alabilirim ileride, belki 4K 144Hz o tamamen nerede yaşayacağıma bağlı. Yine de aklım 3090'da şuan.

RTX 4070 alacağım yer:
Tabikide rtx 3090...

Sıfır aldigim 6900XT vardı elimde 1 yıl kullandım, mining icin kullanmadim hiç. Gidip üstüne 3K vererek mining cikmasi 3090 aldım. 500TL masraf ettim (pad, macun, alkol) ve sıfır gibi çalışıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı