Sıfır sistemde Windows 11 kurulmuyor

btrvysl

Femtopat
Yer
İstanbul, Büyükçekmece
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM GSKİLL RİPJAWS DDR3 1600 MHZ F3 12800CL9S 4GBRL
SSD veya HDD modeli CRUCİAL CT240BX300 SSD, SAMSUNG HD322HJ HARDDİSK
Ekran kartı MSİ AERO ATX GTX 1050 Tİ 4GB OC
Anakart GİGABYTE GA-970A-UD3P REV2
İşlemci AMD FX8320
Meslek
İnşaat Mühendisi
RAM
Ripjaws 3200 MHz 8x2
SSD veya HDD modeli
Crucial 500 GB P3
Ekran kartı
Gigabyte GTX 1080 8 GB
Anakart
TUF A520M Plus
İşlemci
Ryzen 5 3600
Herkese merhaba, arkadaşlar sıfır sistem topladım. Sadece ekran kartımı... Sıfır parçalarım ile birlikte aynı gün alıp hepsinin montajını yaptım. Sıra işletim sistemi kurulumuna ve sonrasında aldığım kartı denemeye geldi. Windows 11'i kurarken sürekli hata alıyordum. Bezdim. Windows 10 kurdum. Sistem açılsın... Heves de var. Windows 10'u sorunsuzca kurdum derken bu sefer ekran kartı driverını indiriyorum, kuruluma geçmeden 7ZIP error hatası veriyor. Forumdaki denenmiş bütün yolları denedim. Çözülmüyor. 3 4 yıl öncesinin kartın ilk çıktığı zaman verilen driverı indirdim siteden o bile olmadı.

Anakart işlemci RAM ve depolamayı sıfır olarak aldım. Sadece ekran kartı ikinci el. Windows 11 kurulumunda sürekli hata kodu değişiyor. Artık araştırmaktan sıkıldım. 4 5 ayrı USB'yi formatlık hazırladım. Media creation Tools'tan defalarca indirdim. Tekrar tekrar USB'ye yazdırıp formatlamaya çalıştım. 11 kurulmuyor, 10 kuruluyor. Windows 10 kurulduğunda da ekran kartı driverını ben zaten hiçbir türlü kuramadım. Windows Update kısmında da hata veriyor ve kuramıyor kendisi.

Vatan Bilgisayar'a parçaları geri götürsem servise göndersem 1 ay bekleyeceğim. Anakartta sorun var desem Windows 10'u kuramazdım. RAM'de sorun var desem henüz yüke sokamasam da belki mavi ekran verirdi. SSD'de problem gözükmüyor. İşlemcilik bir sorun olduğunu sanmıyor ve hayatımda hiç karşılaşmadığım kadar yoğun bilinmez olaylar silsilesi içerisindeyim. Parçaları alalı 5 gün oluyor 5 gündür kendim eş dost akraba şeklinde belki birinden ekstra bilgi çıkar diye uğraşıyoruz. Ben de nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

1 Windows 11 kesinlikle kurulamıyor.
2 ekran kartı driverı kesinlikle kurulamıyor.
Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Herkese merhaba, arkadaşlar sıfır sistem topladım. Sadece ekran kartımı... Sıfır parçalarım ile birlikte aynı gün alıp hepsinin montajını yaptım. Sıra işletim sistemi kurulumuna ve sonrasında aldığım kartı denemeye geldi. Windows 11'i kurarken sürekli hata alıyordum. Bezdim. Windows 10 kurdum. Sistem açılsın... Heves de var. Windows 10'u sorunsuzca kurdum derken bu sefer ekran kartı driverını indiriyorum, kuruluma geçmeden 7ZIP error hatası veriyor. Forumdaki denenmiş bütün yolları denedim. Çözülmüyor. 3 4 yıl öncesinin kartın ilk çıktığı zaman verilen driverı indirdim siteden o bile olmadı.

Anakart işlemci RAM ve depolamayı sıfır olarak aldım. Sadece ekran kartı ikinci el. Windows 11 kurulumunda sürekli hata kodu değişiyor. Artık araştırmaktan sıkıldım. 4 5 ayrı USB'yi formatlık hazırladım. Media creation Tools'tan defalarca indirdim. Tekrar tekrar USB'ye yazdırıp formatlamaya çalıştım. 11 kurulmuyor, 10 kuruluyor. Windows 10 kurulduğunda da ekran kartı driverını ben zaten hiçbir türlü kuramadım. Windows Update kısmında da hata veriyor ve kuramıyor kendisi.

Vatan Bilgisayar'a parçaları geri götürsem servise göndersem 1 ay bekleyeceğim. Anakartta sorun var desem Windows 10'u kuramazdım. RAM'de sorun var desem henüz yüke sokamasam da belki mavi ekran verirdi. SSD'de problem gözükmüyor. İşlemcilik bir sorun olduğunu sanmıyor ve hayatımda hiç karşılaşmadığım kadar yoğun bilinmez olaylar silsilesi içerisindeyim. Parçaları alalı 5 gün oluyor 5 gündür kendim eş dost akraba şeklinde belki birinden ekstra bilgi çıkar diye uğraşıyoruz. Ben de nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

1 Windows 11 kesinlikle kurulamıyor.
2 ekran kartı driverı kesinlikle kurulamıyor.
Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hocam kurulumda diskleri biçimlendiriyor musunuz?

Hocam kurulumda diskleri biçimlendiriyor musunuz?
Elbette biçimlendirdim iki ssdmi de gpt yaptım

Memtest86 ile belleklerinizi test eder misiniz? Yakın bir zamanda bellek hatasından bende windows yükleyememiştim.
Akşam test edeyim memtest aklıma geldi ancak ramleride sıfır kutudan çıkarınca ihtimal vermedim. Kurulumda çıkan hatalardan biri iso dosyası veya usb bozukluğundan kaynaklı olabileceği. Biriside ramlerin yetmediği kısımda ssdden destek aldığı kısımda hata veriyor olarak çıktı. Ancak 16 gb ram windows kurulumunda ne kadar dolabilir düşündürücü. Varsın win 11 değil win 10da kalayım çok önemli değil ancak nvidia driverıda kuramamak asıl sorunu yaratıyor.

Ekran kartı driverını nereden indiriyorsunuz?
Nvidianın kendi sitesinden hem güncelini hem eskilerini indirdim hemde bir çözüm olarak vpn ile yeni ve eskilerden indirdim. Sorun çözülmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı