Sıfır telefon mu, ikinci el iyi telefon mu?

Sinan05

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
Finans
Arkadaşlar bütçem en fazla 2000 lira. Fakat uzun vade kullanacağım için adam akıllı bir şey arıyorum ve özellikle kameraya çok önem veriyorum. Kafamda S7 var çok beğeniyorum ama bütçemi aşıyor. Ortalama 1500-2000 arası Xperia, Asus, Samsung, Huawei modellerine falan bakıyorum fakat sıfır olarak bunlardan alacağıma 2.el az kullanılmış S7 alayım diyorum. Sizce mantıklı olur mu? Sıfır Hyundai alacağıma 2.el Mercedes alayım diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla 2.el almak bu devirde çok risk ortalık tabiri caizse çakal dolu. 2.el telefon kişiden yerine telefoncudan almak daha mantıklı gibi. S7 1800-1900 liraya gördüm 5-6 ay kullanılmış sadece. Samsung Türkiye Garantili.

Benim şahsi görüşüm sıfır telefon alman yönünde. Nedeni ise tertemiz el değmemiş ve hata konusunda şüphe bırakmaması. İkinci el telefonlara pek güvenemiyorsun. İlk gün sorun çıkmasa bile bazen sonradan sorun çıkabiliyor.

Ben son üç senede 10 civarı telefon değiştirdim. Hepsi ikinci eldi ve sahibinden aldım telefonculara bulaşmadım. Hiçbir sıkıntı da yaşamadım. Kutulu garantili faturalı ve temiz çok fazla telefon var. Şuan kullandığım V20 cihazı 1750 lira gibi bir fiyata almıştım. Sıfır alma temiz ikinci el bak, sahibinden bak. Satış sözleşmesi de yap.

Ben son üç senede 10 civarı telefon değiştirdim. Hepsi ikinci eldi ve sahibinden aldım telefonculara bulaşmadım. Hiçbir sıkıntı da yaşamadım. Kutulu garantili faturalı ve temiz çok fazla telefon var. Şuan kullandığım V20 cihazı 1750 lira gibi bir fiyata almıştım. Sıfır alma temiz ikinci el bak, sahibinden bak. Satış sözleşmesi de yap.
Satış sözleşmesi nasıl oluyor? Bunu herkes kabul eder mi ki. İade hakkı falan veriyor heralde sözleşme.

Boş bir kağıda şu şu imei nolu telefonu şu kişiye şu tarihte sattım diye yazıp imzalıyor bukadar. Çalıntı olması durumunda seni kurtarır. Genelde herkes bunu yapar. Buna yanaşmıyorsa şüphelenmelisin.

Bazı kişiler parasal sıkıntılardan dolayı turkcell vb firmalara 36 ay tahaaüt yaparak telefon alıp satıyorlar.
Eğer ki öyle birine denk geldiysen kaçırma , ama satıcıların ekonomik durumu iyi ise ve yeni model bir telefonu ben bunu beğenmedim, bir üst modele yöneliceğim bahanelerini inandırıcı bulma.

Adam kredi çekemiyor kara listede diyelim. Gidip Evkur, Turkcell vs yerlerden 36 ay taksitle alıp kapalı kutu aynı gün satışa çıkarıyor. 4 bine alıp 3 bin gibi bir fiyat istiyor. Bu şekilde çok var. Sahibinden veya letgo gibi yerleri takip etmeni öneririm. Ben 1750 liraya S6 Edge Plus, S7, V20, P9 gibi telefonları almıştım. Yaptığım karı düşün.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı