Sıfır temel ile sayısala geçmek mantıklı mı?

Benbirhamsterim

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben bu yıl eşit ağırlık öğrencisiyim. Okulda hocalarım yüzünden küçük yaşlarımda fene ve matematiğe yanlış baktırılmış, yüzbinlerce birisiyim bende. Bu yıl matematik çalışırken, ilk 3 ay nefret etsem de, matematiği biraz daha seven bir arkadaşım sayesinde perspektifim bayağı değişti. Artık yine mi matematik yerine "yaşasın, yine matematik" demeye başladım. Çok ciddiyim. Bayağı zevk veriyor. Ancak hedeflerim eşit ağırlıkta değil. Mecburiyetten sıtmaya razı gelecektim. Bir ömür, nefret ederek kelepçeli bir şekilde bir meslekte çalışmaktansa 1 yıl daha bu süreci yaşayabileceğimi ve bunu çok ciddi şekilde yapabileceğimi düşünüyorum. Ancak 0'dan fende iyi bir noktaya gelebilir miyim? Fizik kısmına karşı pozitif olsam da, biyolojiden çok korkuyorum. Sizce 1 yıl daha kalınır mı?

12, malzeme bilimi ve nanoteknoloji mühendisliği burslu 16 bin.

16 bin sayısaldan mı alıyor? Bırak son sene geçmeyi 4 sene sıkı çalışan insanlar bile ilk 50 bine girerken çok zorlanıyor sayılsa da. Kaldı ki ilk 99.60'dan daha başarılı olmayı hedefliyorsun sıfır temelle. İstersen sayısala geçebilirsin ancak hedefi küçülterek başla.

Geri
Yukarı