Sıfır toplama bilgisayarda kapanma ve mani ekran sorunu

Gunzade

Centipat
AMD Ryzen ™ 5 2600 3.4GHz (Turbo 3.9GHz) 6 Core 12 threads 19MB cache AM4 işlemci (Wraith Stealth soğutuculu)
ASRock B450M PRO4 socket AM4, DDR4 3200MHz+ (OC), Quad CrossfireX, Ultra M.2, USB 3.1 gen1, HDMI, DP, VGA mATX anakart (Ryzen 3000 uyumlu versiyon)
ASRock RX580 8 GB Gaming D O.C 256Bit GDDR5 ekran kartı (O.C certified Edition)
Kingston DDR4 8 GB 3200MHz HyperX Fury bellek RAM (HX432C16FB3/8)
Adata XPG SX8200 PRO 512 GB 3500MB/2350MBs NVMe PCI-e M.2 SSD (ASX8200PNP-512GTC)
Aerocool 500W VX Plus serisi aktif PFC güç kaynağı (AE-VXP500)

Sistemim bu şekilde alalı 1 gün olmadı henüz ama oyunlarda en baştan atıyordu sonrasında birkaç sistem hatası yani mavi ekran hatası verdi onlar ise şöyle;

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası.
System service exception hatası.
Kmode exception not handled hatası.
İnterrupt exception not handled hatası.
Memory management hatası.
Thread stuck in device Driver hatası.

Oyun testi yapayım dedim RX 580 80 derecelere kadar geldi. 10 dk sonra oyun kapandı bilgisayar da kapandı. Sonra YouTube'da aynı sorunu yaşayan biri HDMI kablosunu değiştim düzeldi dedi ben değiştim sadece dk farkı oldu sonrasında yine aynısı oldu yine kapandı 1 2 dk açılmadı. Cihaz sıfır toplandı yeni açtım denemesini yaptım bunlar Driver'dan olabilir mi? BIOS sürümü güncel, Driver'ları sitesinden indirip yükledim. Sorunuma derman olan çıkar umarım. 6000 TL para verdim monitör dahil umarım para cöp olmaz. Ne hevesle alıyoruz sonrasında sorun çıkıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı