Sıfırdan çizim yapmaya nasıl başlanır?

Çizim yapmaya başlamak istiyorum ama hiçbir yerde doğru dürüst yardımcı kaynak bulamadım.
Kendi kendime bir şeyler çizerek olmayacağı için araştırma yapıyorum ama doğru dürüst bir anlatım yok hiçbir yerde, güzel bir kaynak bilen varsa ve paylaşırsa çok güzel olur.

Tek bildiklerim, önce karakalemle başlanmalı, portre ilk başta yapılmamalı.
Ötesi yok, ayrıca bana 0'dan bir şeyler lazım çünkü daha kareli kağıtta kareyi düzgün çizemeyen biriyim :D

Udemy ve YouTube'a baktım ama doğru dürüst bir şey bulamadım, içeriği tam bilmeden para da vermek istemiyorum Udemy kurslarına o yüzden buraya sorayım dedim.

Hocam youtube'da güzel dersler bulabilirsiniz. Resim çizmenin önemli noktaları vardır, bkz: gölgelendirme. Youtube'a girer ve gölgelendirme yapımı, gölgelendirme dersleri vs yazarsınız, videoyu izledikten sonra gördüğünüz tekniklerden birini seçer ve kendiniz çizmeye çalışırsınız. Bir süre youtube gibi platformlarda bakıp bakıp cizdikten sonra kendiniz de çizim yapmaya başlarsınız.

Halk eğitim merkezleri ya da sanat okulları var bunun için direkt yüz yüze görüşüp etkileşime geçebilirsin.
Konuda yazmayı unutmuşum hocam, oralar hariç soruyorum.
Yoksa yüz yüze kursa gitme fikrim var evet.
Hocam youtube'da güzel dersler bulabilirsiniz. Resim çizmenin önemli noktaları vardır, bkz: gölgelendirme. Youtube'a girer ve gölgelendirme yapımı, gölgelendirme dersleri vs yazarsınız, videoyu izledikten sonra gördüğünüz tekniklerden birini seçer ve kendiniz çizmeye çalışırsınız. Bir süre youtube gibi platformlarda bakıp bakıp cizdikten sonra kendiniz de çizim yapmaya başlarsınız.
Hocam sıkıntı ben 0'ın sıfırıyım ve ona göre basit birşey bulamadım açıkçası udemy ve youtube üzerinde.

Konuda yazmayı unutmuşum hocam, oralar hariç soruyorum.
Yoksa yüz yüze kursa gitme fikrim var evet.

Hocam sıkıntı ben 0'ın sıfırıyım ve ona göre basit birşey bulamadım açıkçası udemy ve youtube üzerinde.
Eğer yüz yüze kursa gitmekte sorun yaşamayacaksanız gayet güzel bir tercih, sizin için daha kolay ve kalıcı olur. Fakat kararınızı verene kadar yine de youtube'dan bakıp bi şeyler karalayın, çizin. En azından boş durmamış ve aşağı yukarı bir altyapı oluşturmuş olursunuz. İlk seçiminiz karakalem çalışmaları olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı