Sıfırdan ders çalışmaya başlamak

lyxea2

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, biraz uzun olacak kusura bakmayın. Şu an 10.sınıf öğrencisiyim bir sene sınıf tekrarım var. Ortaokulda derslerim gayet iyiydi çoğu zaman sınıfta ilk 10 içerisinde bulunurdum. Fakat liseye geçtikten sonra bir anda bir şeyler oldu dikkatim azaldı okula olan inancım azaldı ve tamamen saldım. 10.sınıfta sınıfta kaldıktan sonra tekrar ettiğim sene ders çalışmaya karar verdim. Birkaç gün ders çalıştım fakat verim alamadığı fark ettim ve bıraktım. Şu anda 10.sınıfı tekrar okuyorum ilk dönemde karnem berbat gelince iyice kendime olan inancım azaldı. Hatta birkaç gün öncesine kadar okulu bırakmaya karar vermiştim fakat neden yapamayayım düşüncesine girdim. Şu anda tekrardan ders çalışmaya karar verdim fakat nereden başlayacağımı bilmiyorum. Belki bulunduğum ortam beni kötü etkiliyordur düşüncesi ile başka bir okula nakil verdim. Yanlış anlaşılmasın okuldan öyle çok büyük bir gelecek beklentim yok sadece derslerde olan başarımın artmasını istiyorum. Derslerde okulda vs. çok konuşan dersi kötü etkileyen biri asla olmadım tek problemim notlarım. Ders çalışmaya nereden başlayabilirim? Hayati boyunca doğru dürüst ders çalışmamış birisi ders çalışmaya başlamak için neler yapmalı? Tam olarak ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bir yol gösterirseniz çok sevinirim teşekkürler.

Ders videosu izleyerek başla oradaki soruları çöz sana şu anlık faydası olur.
1-fizik VIP fizik (bu kanal sana yeter hatta artar.)
2-kimya benim hocam (TYT videoları o sana yeter ama soru çözümü yok. Kitap almanız daha iyi olur bunun içinde aydın, orbital, bilgisarmal öneririm.)
3-biyoloji dr. Biyoloji ve yeni gördüğüm güzel gelen betül hoca.(devlet kitabınada bakın. Kitap gerekli mi bilmiyorum.)
4-matematik kanal çok seç.

Okuldan pek verim alamıyorsunuz sanırım. Tavsiyem açık liseye geçiş yapıp en baştan konulara çalışmanızdır.
evet onu düşündüm fakat rehber öğretmenlerimle görüştüğümde hiç bir şey bilmeyen birisinin açık öğretimde zorlanabileceğini söyledi 11.sınıfta geçicem fakat önümde ki bir dönemi verimli bir şekilde bitirmek istiyorum

Ders videosu izleyerek başla oradaki soruları çöz sana şu anlık faydası olur.
1-fizik VIP fizik (bu kanal sana yeter hatta artar.)
2-kimya benim hocam (TYT videoları o sana yeter ama soru çözümü yok. Kitap almanız daha iyi olur bunun içinde aydın, orbital, bilgisarmal öneririm.)
3-biyoloji dr. Biyoloji ve yeni gördüğüm güzel gelen betül hoca.(devlet kitabınada bakın. Kitap gerekli mi bilmiyorum.)
4-matematik kanal çok seç.
kaydettim hocam çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı