Sıfırdan HTML CSS ve JavaScript Öğrenme Tavsiyeleri

:D Dostum benim stajer oldugum sirkette ürün satış siteleri felan wordpress ile yapılıyor.Ekstra kod yazabiliyorlar bazen sadece.
Şahsen ben wordpress'i tavsiye etmem. Hazır kalıplar üzerinde çalışılıyor. Marketten dondurulmuş pizza alıp üzerine opsiyonel malzeme eklemek gibi. Hamuruna kadar ben yoğurmak isterim, tercih meselesi. :D

Şahsen ben wordpress'i tavsiye etmem. Hazır kalıplar üzerinde çalışılıyor. Marketten dondurulmuş pizza alıp üzerine opsiyonel malzeme eklemek gibi. Hamuruna kadar ben yoğurmak isterim, tercih meselesi :D
Dostum genel olarak zaten kod yazılıyorda ufak bir site için wordpress kullanmak daha mantıklı bu bahsettiğim şirkette ufak bir şirket değil hamidiye gibi mobil uygulamaları yapmış bir sürü projede bulunmuş bir şirket.
Şahsen ben wordpress'i tavsiye etmem. Hazır kalıplar üzerinde çalışılıyor. Marketten dondurulmuş pizza alıp üzerine opsiyonel malzeme eklemek gibi. Hamuruna kadar ben yoğurmak isterim, tercih meselesi :D
Yani sen burda işin profosyonellerinden iyi biliyorum diyorsun bir nevi.

Dostum genel olarak zaten kod yazılıyorda ufak bir site için WordPress kullanmak daha mantıklı bu bahsettiğim şirkette ufak bir şirket değil hamidiye gibi mobil uygulamaları yapmış bir sürü projede bulunmuş bir şirket.

Yani sen burada işin profosyonellerinden iyi biliyorum diyorsun bir nevi.

Hayır onu ima etmiyorum, fakat ben WordPress kullanmak istemem.

Normalde böyle sorular sormam fakat bu sefer daha profesyonel bir öğrenim istiyorum. Sıfırdan HTML CSS ve JS öğrenmek istiyorum günlük kaç saat çalışmak gerekir ve etiketleri vs. unutmamak için nasıl çalışmalıyım yardımcı olabilir misiniz?

Sizin konunuzu özet geçmek istiyorum tekrar, çünkü fazla yazışmalar oldu ve her şeyi tek bir cümle içerisinde bulabilmeniz için yazıyorum bu yazıyı.

YouTube'den ücretsiz öğrenmek için bu

Udemy'den ücretli bir şekilde iğneden ipliğe öğrenmek için bu

Son kez tavsiye vermek istiyorum; 25₺ çok düşük bir miktar ve alacağınız eğitim gerçekten ileri seviye. HTML ve CSS'nin mantığı öğrendikten sonra YouTube üzerinde yabancı kaynaklardan yarım saatlik web site yapma videoları var sadece HTML ve CSS ile. Onları izleyerek pratik yaparak çok güzel bir şekilde kodlara aşina olabilirsiniz. İlk başlarda CSS'i anlarken zorlanabilirsiniz veya karıştırabilirsiniz bunlardan korkmayın sadece pratik yapın, bir süre sonra elleriniz otomatik olarak kodlara gidiyor olacak. :) Responsive tasarım çok önemli, mantığını çok iyi kavrayın bunun. Responsive tasarım tüm cihazlarda istenilen görüntüyü vermeyi hedefler. Mesela 1920*1080 ölçeğinde bir site yaptığınızda, telefonların çözünürlüğü ve ekran boyutu farklı olduğu için karman çorman olabilir siteniz. Responsive tasarım bunun önüne geçiyor. HTML'i fazla küçümsemeyin, iskelet mantığını oturtmak çok önemlidir. Çok fazla tüyolar mantıksal kullanımlar varda, hepsi buraya sığmaz ve ayrıca gösterilerek öğretilmesi lazım. İkisini de deneyin tarafınızı seçin, iyi günler dilerim. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı