Sıfırdan Yazılım Öğrenmek için Öneriler

stvwolf

Hectopat
Selamlar, yazılım öğrenmek istiyorum. Giriş seviyesinde pyhton bilgim var. Önerdiğiniz video serileri var mı? Eğer ücretsiz eğitimler ile güzel bir seviyeye gelirsem bu iş için bütçe ayırarak Udemy gibi yerlerden eğitim alabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Selamlar, yazılım öğrenmek istiyorum. Giriş seviyesinde Python bilgim var. Önerdiğiniz video serileri var mı? Eğer ücretsiz eğitimler ile güzel bir seviyeye gelirsem bu iş için bütçe ayırarak Udemy gibi yerlerden eğitim alabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.

Bazı Telegram sayfalarında bedava Udemy eğitimleri veriyorlar. Özellikle Udemy için olan Telegram sayfaları bile var. Ben sadece bedava kursları arada sırada hesabıma eklediğim halde 30 sayfa kursum var. Onları biraz araştırırsanız 1 ay içinde birçok yazılım kursuna ücretsiz erişebilirsiniz.

Selamlar, yazılım öğrenmek istiyorum. Giriş seviyesinde phyton bilgim var. Önerdiğiniz video serileri var mı? Eğer ücretsiz eğitimler ile güzel bir seviyeye gelirsem bu iş için bütçe ayırarak Udemy gibi yerlerden eğitim alabilirim. Önerilerinizi bekliyorum.
Hangi alanda çalışmak istiyorsun dostum? Öncelikle bunu cevaplaman gerekli.

Hangi alanda çalışmak istiyorsun dostum? Öncelikle bunu cevaplaman gerekli.

C, JavaScript, Pyhton.

Bazı Telegram sayfalarında bedava Udemy eğitimleri veriyorlar. Özellikle Udemy için olan Telegram sayfaları bile var. Ben sadece bedava kursları arada sırada hesabıma eklediğim halde 30 sayfa kursum var. Onları biraz araştırırsanız 1 ay içinde birçok yazılım kursuna ücretsiz erişebilirsiniz.

Nereden bulabilirim bu tür grupları?
Phyton değil, Python. Önce terimleri doğru yazmayı öğrenmelisiniz.
Haklısın :).

C, JavaScript, Pyhton.
Hocam hangi alan diyorum bana dil sayıyorsunuz. Saydığınız dillerin çalıştığı alanlar da birbirinden farklı. Yani web alanıdır, windows form apps'dir bu gibi alanlardan nerede çalışmak istiyorsunuz?

Web alanı diyebilirim.
O zaman önce Front-End mi Back-end mi başlayacağınızı seçmeniz lazım. Size tavsiyem Front-end başlamanız çünkü yaptığınız şeyi gözünüzle görmek olayı anlamanızı sağlayacaktır. Bu nedenle öğrenmeniz gereken diller HTML, CSS ve Javascript olacak.

Ondan sonra framework öğrenmeniz gerekli. (Örneğin: Vue, React vb.)

O zaman önce Front-End mi Back-end mi başlayacağınızı seçmeniz lazım. Size tavsiyem Front-end başlamanız çünkü yaptığınız şeyi gözünüzle görmek olayı anlamanızı sağlayacaktır. Bu nedenle öğrenmeniz gereken diller HTML, CSS ve Javascript olacak.

Ondan sonra framework öğrenmeniz gerekli. (Örneğin: Vue, React vb.)
Tavsiye ettiğiniz kaynak var mı?

Geri
Yukarı