Şifre Bankası

Engin.

Kilopat
Makaleler
2
Merhaba. Bugün ilk etapta kız arkadaşım ve kendim için yazdığım, daha sonra başkalarının da işine yarayabileceğini umarak paylaşmak istediğim programı tanıtmak istiyorum.

Adından da anlayabileceğiniz üzere Şifre Bankası; şifrelerini unutan kişiler için tamamen yerel olarak şifrelerin kayıt edildiği (şu an için böyle, sunucu tarafına taşınabilir fakat güvenliğin sağlanması gerek) bir programdır. Arayüzü basittir. Karanlık ve Aydınlık tema seçeneği, İngilizce ve Türkçe dil seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca programa girişi kendi belirlediğiniz ve daha sonra değiştirebileceğiniz şifre ile yapıyorsunuz. Ek olarak şifreyi unutmanız halinde programa kayıt olurken kullandığınız e-Posta adresinize gelen kod ile şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Not: Aklınıza "Şifrelerim güvende olacak mı? Şifrelerimi çalmayacağın ne malum? Sana güvenemem." gibi sorular gelebilir. Haklısınız da. Bu konuyu açma sebebim arayüz hakkındaki yorumlarınız olacağı için ilk etapta programı yayınlamayacağım. Yorumlarınız doğrultusunda geliştirmeler yapıp paylaşmayı düşünüyorum. Zaten programı yayınladığımda kaynak kodlarını da paylaşacağım. Kendiniz inceleyebilirsiniz.

İyi-kötü bütün eleştirilerinize açığım. Aklınızda ne varsa söylemekten çekinmeyin.

Kayıt ekranı:

Screenshot 2021-03-13 161520.png

Screenshot 2021-03-13 161603.png

Giriş ekranı:

Screenshot 2021-03-13 162004.png

Şifre yenileme ekranı ve mail:

Screenshot 2021-03-13 162017.png

IMG_20210313_170616.jpg

Screenshot 2021-03-13 162108.png

Ana ekran, çöp kutusu, ayarlar ve hakkında (karanlık ve aydınlık mod karışık ekran görüntüsü aldım):

Screenshot 2021-03-13 161623.png

Screenshot 2021-03-13 161839.png

Screenshot 2021-03-13 161755.png

Screenshot 2021-03-13 161853.png

Screenshot 2021-03-13 161915.png

Screenshot 2021-03-13 161651.png

Screenshot 2021-03-13 161718.png

Screenshot 2021-03-13 161738.png

Screenshot 2021-03-13 161954.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Merhaba. Bugün ilk etapta kız arkadaşım ve kendim için yazdığım, daha sonra başkalarının da işine yarayabileceğini umarak paylaşmak istediğim programı tanıtmak istiyorum.

Adından da anlayabileceğiniz üzere Şifre Bankası; şifrelerini unutan kişiler için tamamen yerel olarak şifrelerin kayıt edildiği (şu an için böyle, sunucu tarafına taşınabilir fakat güvenliğin sağlanması gerek) bir programdır. Arayüzü basittir. Karanlık ve Aydınlık tema seçeneği, İngilizce ve Türkçe dil seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca programa girişi kendi belirlediğiniz ve daha sonra değiştirebileceğiniz şifre ile yapıyorsunuz. Ek olarak şifreyi unutmanız halinde programa kayıt olurken kullandığınız e-Posta adresinize gelen kod ile şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Not: Aklınıza "Şifrelerim güvende olacak mı? Şifrelerimi çalmayacağın ne malum? Sana güvenemem." gibi sorular gelebilir. Haklısınız da. Bu konuyu açma sebebim arayüz hakkındaki yorumlarınız olacağı için ilk etapta programı yayınlamayacağım. Yorumlarınız doğrultusunda geliştirmeler yapıp paylaşmayı düşünüyorum. Zaten programı yayınladığımda kaynak kodlarını da paylaşacağım. Kendiniz inceleyebilirsiniz.

İyi-kötü bütün eleştirilerinize açığım. Aklınızda ne varsa söylemekten çekinmeyin.

Kayıt ekranı:

Eki Görüntüle 920274
Eki Görüntüle 920275

Giriş ekranı:

Eki Görüntüle 920276

Eki Görüntüle 920287
Eki Görüntüle 920288
Eki Görüntüle 920289

Ana ekran, çöp kutusu, ayarlar ve hakkında (karanlık ve aydınlık mod karılık ekran görüntüsü aldım):

Eki Görüntüle 920278
Eki Görüntüle 920283
Eki Görüntüle 920282
Eki Görüntüle 920284
Eki Görüntüle 920285
Eki Görüntüle 920279
Eki Görüntüle 920280
Eki Görüntüle 920281
Eki Görüntüle 920286
Elinize sağlık hocam güzel bir program olmuş. Yalnız aklıma bir soru takıldı. Verileri şifreliyor musunuz ? Mesela Eray > "afsf6s4s" gibi ?

Adından da anlayabileceğiniz üzere şifre bankası; şifrelerini unutan kişiler için tamamen yerel olarak şifrelerin kayıt edildiği (şu an için böyle, sunucu tarafına taşınabilir fakat güvenliğin sağlanması gerek) bir programdır. Arayüzü basittir. Karanlık ve aydınlık tema seçeneği, İngilizce ve Türkçe dil seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca programa girişi kendi belirlediğiniz ve daha sonra değiştirebileceğiniz şifre ile yapıyorsunuz. Ek olarak şifreyi unutmanız halinde programa kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinize gelen kod ile şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Not: Aklınıza "şifrelerim güvende olacak mı? Şifrelerimi çalmayacağın ne malum? Sana güvenemem." gibi sorular gelebilir. Haklısınız da. Bu konuyu açma sebebim arayüz hakkındaki yorumlarınız olacağı için ilk etapta programı yayınlamayacağım. Yorumlarınız doğrultusunda geliştirmeler yapıp paylaşmayı düşünüyorum. Zaten programı yayınladığımda kaynak kodlarını da paylaşacağım. Kendiniz inceleyebilirsiniz.

kayıt ekranı:

Eki Görüntüle 920274
Eki Görüntüle 920275

giriş ekranı:

Eki Görüntüle 920276

Eki Görüntüle 920287
Eki Görüntüle 920288
Eki Görüntüle 920289

Ana ekran, çöp kutusu, ayarlar ve hakkında (karanlık ve aydınlık mod karışık ekran görüntüsü aldım):

Eki Görüntüle 920278
Eki Görüntüle 920283
Eki Görüntüle 920282
Eki Görüntüle 920284
Eki Görüntüle 920285
Eki Görüntüle 920279
Eki Görüntüle 920280
Eki Görüntüle 920281
Eki Görüntüle 920286

Eline sağlık. DB Access üzerinde mi tutuluyor. Eğer Access kullanıyorsan büyük sıkıntı.

Elinize sağlık hocam güzel bir program olmuş. Yalnız aklıma bir soru takıldı. Verileri şifreliyor musunuz ? Mesela Eray > "afsf6s4s" gibi ?
Hocam kız arkadaşım ve ben kullandığım için öyle bir şifreleme yapmadım. Zaten programı paylaşmama sebeplerimden birisi de yetersiz güvenlik. Sizlerden gelecek yorumlar ve istekler doğrultusunda halka arz edilebilecek bir ürün ortaya çıkmasını istiyorum.

Hocam kız arkadaşım ve ben kullandığım için öyle bir şifreleme yapmadım. Zaten programı paylaşmama sebeplerimden birisi de yetersiz güvenlik. Sizlerden gelecek yorumlar ve istekler doğrultusunda halka arz edilebilecek bir ürün ortaya çıkmasını istiyorum.

Hocam tavsiyem özel bir şifreleme algoritması geliştirin. Bu sayede verileri şifrelersiniz. Kayıt esnasında encode edip geri veri okunurken decode edebilirsiniz.

Mesela uzak bir sunucu üzerinde tutabilirsin şifreleri.

Eline sağlık. DB Access üzerinde mi tutuluyor. Eğer Access kullanıyorsan büyük sıkıntı.
Evet, access. Access'e şifre koydum ama kırılması pek zor olmamalı. Veritabanı daha güvenli olanla değişecek. Sunucu tabanlı olacak ama sunucunun güvenliğini sağlamak ve ona göre konfigüre etmem gerek. Gelecekte mobil uygulama da yazıp sunucudan kendi hesabınızla şifrelerinize erişme gibi bir düşüncem var.

Geri
Yukarı