Şifreli RAR dosyasını antivirüs programları tarar mı?

Ythi

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayara nostalji olsun diye çok eski oyunlar indireceğim, indirmek istediğim oyunların hiçbir yerde satışı veya resmi sitesi yok ben de farklı sitelerden indireceğim ama şifreli RAR dosyaları indirmem gerekiyor antivirüs olarak kullandığım Kaspersky bu şifreli RAR dosyalarını tarar mı?
Bilgisayardaki bütün oyunlar orijinal korsan oyun yüklemiyorum o yüzden nostalji ayağına bilgisayarı da yakmak istemiyorum.
Bir de eğer Kaspersky ile tarama yaptığımda virüs yok diyorsa yoktur değil mi yanılma şansı yok.

Bilgisayara nostalji olsun diye çok eski oyunlar indireceğim, indirmek istediğim oyunların hiçbir yerde satışı veya resmi sitesi yok ben de farklı sitelerden indireceğim ama şifreli RAR dosyaları indirmem gerekiyor antivirüs olarak kullandığım Kaspersky bu şifreli RAR dosyalarını tarar mı?
Bilgisayardaki bütün oyunlar orijinal korsan oyun yüklemiyorum o yüzden nostalji ayağına bilgisayarı da yakmak istemiyorum.
Bir de eğer Kaspersky ile tarama yaptığımda virüs yok diyorsa yoktur değil mi yanılma şansı yok.
Şifreli ZIP veya RAR dosyalarını antivirüs tarayamaz maalesef. Onları RAR'larından çıkartıp dosyaları açmadan taratman gerekiyor

Hayır, büyük ihtimal tarayamaz bu teknik genelde virüslerde kullanılır mesela bir sürü sahte videolar olur bir program için hepsinde şifreli RAR dosyaları olur. Nedeni antivirüs anında virüsü anlayamasın diyedir.

Şifreli ZIP veya RAR dosyalarını antivirüs tarayamaz maalesef. Onları RAR'larından çıkartıp dosyaları açmadan taratman gerekiyor
Anladım yani şifreyi girip dosyaları çıkarttıktan sonra virüs taraması yapmalıyım, şifreli RAR dosyasından çıkmış dosyaları Kaspersky tarar ama dimi.

Tarayabilir. Benim antivirüs yapıyor ama dosyanın orijinal hali olması gerek. MD5 ve SHA256 ile tarar. Ayrıca Enderman'in yaptığı şifreli virüs dosyası virusshare'de vardı. Fakat hepsi yoktu.

Anladım yani şifreyi girip dosyaları çıkarttıktan sonra virüs taraması yapmalıyım, şifreli RAR dosyasından çıkmış dosyaları Kaspersky tarar ama dimi.
Evet böyle daha sağlıklı olur. Bulma ihtimali çok düşük yoksa.

Pek bilinmeyen antivirüsler bulabiliyor nadiren de olsa.

Son düzenleme:
Turko Antivirus (Ben yaptım ve virusshare tabanlı genel olarak.) ve Windows Defender var bilgisayarda.
Kullandığın antivirüs nedir?

Birde Hitman Pro ve herdProtect var.

SHA256 şifreli dosya tarama sonucu. 3 tane virüs buldu Enderman dosyasından 156 temiz.
MD5'e geçeceğim.

Yanıt vermeme sorunu var. Onu çözmem gerek.

MD5'de çözmüştüm bu sorunu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı