Şifreli telefondan veriler çalınabilir mi?

Telefonunuzu tamir etmeyi başarırsa bilgisayara bağlayarak belki çalabilir hatta çok tecrubeli bir telefoncuysa içindeki SSD'nin verilerini okuyabilir. Şifrenizi zaten rahat kırar o konuda şifreye güvenmeyin. Ayrıca telefonlarda SSD olduğu için içindeki veriler format esnasında silindiği takdirde HDD'de olduğu gibi geri kurtaramazsınız. Yani formatdan sonra verilerinizi çalamaz. Ama verileriniz kaybolur bilginiz olsun.

En iyisi güvendiğiniz bir telefoncuya verin.

He suç işliyoruz zaten, bilip bilmeden konuşmayın kardeşim, ticari anlaşmaların gizliliğini duydunuz mu hiç?
Burada ben kara paradır diye bir şey mi dedim acaba? Ticari anlaşma yapıyorsanız öyle önemli şeyler olmaz genelde eğer Reza Zarrab değilseniz. Gizlilik konusunda ki zaten öyle önemli bir dosya bulunuyorsa telefonda sakladığınızı sanmam eğer yakalanmak istemiyorsanız. Neyse sorgulamıyorum, herhangi bir bilgisayarcıya götürürseniz adam her gelen telefondaki bilgileri çalmaya çalışmıyorsa bir şey olmaz. Hiç güvenmiyorsanız biz size öneririz bilgsayarcı. Sıkıntı olmaz.

Verilerinizi çalmanın o kadar kolay olduğunu düşünmüyorum. Eski bir Android olsa tamam da artık bilgisayara bağlayınca telefondan erişim izni vermek gerekiyor.

Burada ben kara paradır diye bir şey mi dedim acaba? Ticari anlaşma yapıyorsanız öyle önemli şeyler olmaz genelde eğer Reza Zarrab değilseniz. Gizlilik konusunda ki zaten öyle önemli bir dosya bulunuyorsa telefonda sakladığınızı sanmam eğer yakalanmak istemiyorsanız. Neyse sorgulamıyorum, herhangi bir bilgisayarcıya götürürseniz adam her gelen telefondaki bilgileri çalmaya çalışmıyorsa bir şey olmaz. Hiç güvenmiyorsanız biz size öneririz bilgsayarcı. Sıkıntı olmaz.
Kara para demişken içerisinde kripto para hesapları da var, bunları mı kast ediyorsunuz?

Evet. Aslında şifreyi kırabilir. Ama adam senin çok önemli verilerin için neden o kadar zahmete girsin ki. Ekran kilidini kırması için Custom Recovery yüklemesi yeterli. Sonrasında kod dizini arasında birkaç işlem var. Ama dediğim gibi adam uğraşmaz. Ayrıca koyduğunuz şifre bir veriye özel koyulduysa açılmaz.

1- Android için emin değilim ancak iPhone için durumlar farklı; çok zor. iPhone, Android'den daha iyi güvenlik önlemleri alıyor. FBI bile zamanında kıramamıştı.
2- Hayır, donanımsal olarak yapamaz. Android 7.0 üstünde depolama alanı otomatik olarak şifrelenir.
3- Telefona format atıldıktan sonra verilere ulaşmak imkansız değildir.

Verilerinizi çalmanın o kadar kolay olduğunu düşünmüyorum. Eski bir Android olsa tamam da artık bilgisayara bağlayınca telefondan erişim izni vermek gerekiyor.
Hocam adam işini biliyorsa çerezlik iş telefona sızmak.
Kara para demişken içerisinde kripto para hesapları da var, bunları mı kast ediyorsunuz?
Yok hocam onu kastetmiyordum ama onlar için isterseniz parolaları vs. sıfırlayabilir veya kripto hesap için açtığınız hesapları kapatabilirsiniz güvenlik için.

Hocam adam işini biliyorsa çerezlik iş telefona sızmak.

Yok hocam onu kastetmiyordum ama onlar için isterseniz parolaları vs. sıfırlayabilir veya kripto hesap için açtığınız hesapları kapatabilirsiniz güvenlik için.
İçerisinde hesaplarımın olduğu telefonu tamirciye verdim, buradaki yorumlardan sonra geri alacağım sadece kripto hesaplarına ulaşsa tahmin edilemez zararlar ederim.

İçerisinde hesaplarımın olduğu telefonu tamirciye verdim, buradaki yorumlardan sonra geri alacağım sadece kripto hesaplarına ulaşsa tahmin edilemez zararlar ederim.
Hocam ona gireceğini sanmıyorum. Ama çok rahatsız oluyorsanız bir bilgisayara yedekleyin telefonu. Harici disklerin bazılarında otomatik yedekleme yapan uygulamalar var, onu kullanın. Sonra atın telefonu çöpe gitsin. Zaten yine pahalı bir şey ister sizden. Eğer tek sorununuz kripto paralar ise şifreyi değiştirin mümkünse, o yetecektir.

Telefonun içindeki hesaplarınız ve bilgilleriniz telefonun değerinden fazlaysa ve çalınmasından şüphe ediyorsanız yeni bir telefon almanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı