Şifreniz, Google'dan kaynaklanmayan bir veri ihlalinde açığa çıktı

Şifrelerinizi değiştirin. Kritik hesaplarınızda (Google, Hotmail, Steam, Epic Games) 2 faktörlü doğrulama etkinleştirin.

Şifrelerinizi değiştirin. Kritik hesaplarınızda (Google, Hotmail, Steam, Epic Games) 2 faktörlü doğrulama etkinleştirin.

Hepsini değiştirdim stem ve Epic dede zaten 2 faktörlüler var fakat benim bir sorum daha olacak mesela alışveriş sitesinde farklı patlamamış bir emaille giriş yaptım ve şifre kayıtlıydı o konuda ne yapmam gerekiyor.

Hocam bir Minecraft sunucusunda sıkıntı sıkıntı olmuş diye duydum kayıt olduysanız ondan olabilir. (isim veremiyorum)

Evet hangisini dediğinizi anladım ve kayıt olmuştum.

Bu siteyi de deneyin hocam, burada daha detaylı gösteriyor.

Siteyi çokdan denedim şifremi değiştirmeden önce pwned diyordu değiştirince not pwned demeye başladı.

Sanırım bir Craft ile başlayan Minecraft sunucusunu kullanıyordunuz ve sizinle birlikte 2.5 milyon kullanıcının adresi, email adresi, kullanıcı adı ve şifresi çalınmış. Hemen değiştirin ve iyi ki bir dosyaya bütün hesaplarını yazmışsınız.

Sanırım bir craft ile başlayan Minecraft sunucusunu kullanıyordunuz ve sizinle birlikte 2.5 milyon kullanıcının adresi, email adresi, kullanıcı adı ve şifresi çalınmış. Hemen değiştirin ve iyi ki bir dosyaya bütün hesaplarını yazmışsınız.

Patlayan emailime farklı bir emaille sitelere giriş yaptığım şifreler kayıtlıydı o ne olacak? Ayrıca adres çalıntısından sorun çıkar mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı