Sigara içilmesi parçalarda oksitlenme yapar mı?

forruina

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, bilgisayarımın başında sigara içen birisiyim ve sigara içmenin bilgisayarı oksitlendirdiği hakkında bir video gördüm. Notebook kullanıyorum ve duman sürekli olarak içe gidiyor. Aslında böyle düşünmezdim nem gibi şeylerin zarar vereceği aklıma geldi sigara dumanında nem olduğunu düşünüyorum.

Oksit nemden kaynaklı olur. Sigara tek başına oksit yapmaz. Dumanı sandığınız kadar nemli değil.

Bundan olur zamanla.
Ekran Alıntısı.PNG

Yok yahu 2000'lerin başında internet kafelerde fosur fosur sigara içiliyordu, o bilgisayarların bir gün bile bozulduğunu görmedim.

Yalnızca o dönem bilgisayarlar beyaz olduğundan hepsi 1 haftada sarıya dönüyordu
Yok yahu 2000'lerin başında internet kafelerde fosur fosur sigara içiliyordu, o bilgisayarların bir gün bile bozulduğunu görmedim.

Yalnızca o dönem bilgisayarlar beyaz olduğundan hepsi 1 haftada sarıya dönüyordu.
Doğrudur hocam 😂😂 performans açısından kötü olacağını düşündüm

Bana ait değil sadece örnek gösterdim. Dumanla birlikte tozlar vs. içerisine girerse ki giriyor temizliği yapılmadığı sürece 1 senede böyle olur galiba.
Anladım hocam saolun yine de bu yanıtlar bile kafamı karıştırdı zarar veriyor mu vermiyor mu? Değişik oldum

Geri
Yukarı