Anakartta oksitlenme

deleted

Megapat
Merhaba. Pandemi başlangıcında bilgisayarımı bırakıp memleketime dönmüştüm, geri dönüş yapıp bilgisayarımın anakartının paslandığını gördüm.
Oksitlenme sorunu için selüözik tiner aldım ve fırça yardımıyla oksitten kurtulmaya çalıştım fakat anakart tetik almıyor. PSU’yu ataş yardımıyla kontrol ettim fakat çalışıyordu. Çözüm önerileriniz neler?
Ek olarak PCB’de küçük bir kalkma oldu ama lehimler temas etmedi, fotoğrafını bırakıyorum.

00975F92-C558-49B0-9C2D-7E667FA6658A.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
1 Sorum anakart icin kac para verdiniz? 1K veya 2K üzeri ise kartı direk tamirci gönder. Degilse 500 800 ise tamir et. Bir de kac yıllık? Bu arada eskiyse tamamda yeni ise garanti varsa gönder.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa süre kalacağım için internetten çözüm bakıp hemen yerel hırdavattan tiner aldım. Maalesef kargo bekleyemem.

Anakartı 450TL’ye almıştım B450M S2H 6 ay olmuştu bırakırken.
242FD15C-992D-432B-97D6-B28526DCB8D8.jpeg

Bu da varmış acaba sorun bu mu?

Son düzenleme:
Kendim tamir edebilir miyim diye düşündüm, çünkü ben kapımı kilitledim çıktım üç ay kullanmadım bu hale gelmiş sonuçta darbe ya da bir temas yok. Fakat çözemedim anakart start almıyor sanırım tamirci yolu gözüktü.

Evet arlakadaşım normalde kasanı söküp gidip kutuya koysan bir de kuytu köşeye serin olacak şekilde oksitlenme olmazdı :) nem yapıyor bunu güneş ekisi vs.
Garanti yapmaz ise para ister ise eline 1 tane fırca al boyada olabilir sadece "selozik tiner" kullanarak temizle.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı