Sigara İçince Ağırlık Çökmesi

Erva Mert

Hectopat
Yer
Dalaman
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. 20 yaşındayım ve yaklaşık 7 senedir sigara içiyorum ama bu 7 senem sigara içerek geçmedi. İlk 5 sene arada tek tük içiyordum. Son 1.5 senedir sigara içmeye başladım ve sigara markasını değiştirip duran tiplerden değilim. Ya Camel içerim ya da Marlboro. Artık sigara içince göğüs bölgeme bir ağırlık çöküyor. Bu durumdan rahatsız oluyorum. Acaba ne yapmam lazım? Bırakmalı mıyım yoksa bir doktora mı görünmeliyim?

Bu yaştan cezasını çekmeye başladıysanız derhal bırakın. Doktora da görünün tabii ki. Ama sigarayı bırakmadıktan sonra doktora gitmenin bir manası yok. Sigara içmek güzel bir şeyse, bir ömür için gerekli miktarı ve zevki zaten almışsınız demektir.

Dostum sigara yani bu çöker tabi ağırlık. Yıllardır Camel içiyorum. Arada gerçekten insanı çok ağırlaştırıyor. Haftanın bazı günleri spor falan yapmanı tavsiye ederim. Açılıyor ciğerler falan, daha iyi oluyor.

Sigara içmem ve neredeyse hiç sigara kültürüm de yok (halimden çok memnunum) ama slimler daha hafif oluyormuş diye duydum. İlle de içicem diyorsan slim deneyebilirsin bence.

Dostum sigara yani bu çöker tabi ağırlık. Yıllardır Camel içiyorum. Arada gerçekten insanı çok ağırlaştırıyor. Haftanın bazı günleri spor falan yapmanı tavsiye ederim. Açılıyor ciğerler falan, daha iyi oluyor.
Hocam valla 2 aydır spor yapıyorum ve spor sonrası ciğerlerimde ciddi anlamda rahatlama hissediyorum. Spordan 2 veya 3 saat sonra sigara içince yeniden bir ağırlık çöküyor. Öyle günde bilmem kaç sigara içen biri de değilim. 3 günde bir paketi anca bitirebiliyorum. Başka tasiyeleriniz varsa alabilirim.
Sigara içmem ve neredeyse hiç sigara kültürüm de yok (halimden çok memnunum) ama slimler daha hafif oluyormuş diye duydum. İlle de içicem diyorsan slim deneyebilirsin bence.
Slim denemedim. Uzatıldığı zaman içtim ve içtiğimden hiç bir şey anlamadım. Onun yerine sigarayı bırakmayı yeğlerim. En kısa sürede bırakmam dileğiyle. Bunu okuyan arkadaşlar olursa cidden sigara çok kötü bir şey. Zevk alarak içiyoruz doğrudur lakin hayat zevkinizinde içine ediyor. İyi Forumlar.

Usta zaten 3 günde bir paket içince ağırlık çöküyorsa bir doktora falan görünmeni tavsiye ederim. Yani günde 1-2 paket içilen günlerimiz oluyor o kadar ciddi sıkıntı yaşamadım. Astım gibi solunumla ilgi bi rahatsızlık olabilir belki. Yani sanmıyorum bir paketi üç günde içen birine sigaranın ağırlık yapacağınıı.

Usta zaten 3 günde bir paket içince ağırlık çöküyorsa bir doktora falan görünmeni tavsiye ederim. Yani günde 1-2 paket içilen günlerimiz oluyor o kadar ciddi sıkıntı yaşamadım. Astım gibi solunumla ilgi bi rahatsızlık olabilir belki. Yani sanmıyorum bir paketi üç günde içen birine sigaranın ağırlık yapacağınıı.
Açıkcası konuşmak gerekirse usta çok ağırlık yapıyor. Hani böyle göğüs bölgesine 5 kg. dambıl koymuşlar gibi bir ağrı.

Sigara içmeyin. Azaltarak bitirin. Forumda bir arkadaş akciğer kanserleri ile konuşup içmemeye karar vermiş. Onunla iletişime geçin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı