Sigara Zammı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Azınlık Raporu diye dizi var onda Tütün yasaklanmış genede kaçak ekiliyordu bitmez bu...
#diren sigara...

Vıışşşşş İyiki İçmiyorum...

Toplama Sigara Önerisi

Filtreli sigara kağıdı

Tütün

Tütün doldurma aleti

Hep bilgisayar için önerecek değiliz ya. Giriş seviye isteyenler bütçesi kadar gram Maraş tütünü, tekli sarma aleti ve ihtiyacı kadar sigara kağıdı, yüksek kalite isteyenler bütçeye göre kiloyla yabancı marka kaliteli tütün, elektrikli sarma aleti ve 20 kutu sigara kağıdı alabilir.

Afedersiniz ama bu zamlara sevinenin de içenden farkı yoktur. İkisi de bir şekilde şuursuz davranıyordur. Birşeyi sevmeyebilirsiniz ama herkes kendinden sorumludur. Bir başkasına çıkarılan zorlukların size faydası ne oluyor ? Yol su elektrik olarak mu dönüyor bunlar ? Olan tiryakinin cebine olmaya devam ediyor. Çevremde bırakmak isteyip bırakmayan ama ayda 300 lira para gömen çok var bu illete. Bencil ve tek taraflı düşünmeyi bırakın. Bugün sigaraya, yarın aldığın havaya döner bu işler. Devletler halkını huzur ve güvenlik içinde yaşatmalıdır. Onlara zulmetmemelidir.

Asgari ücretle geçinen tiryakilere, iradelerini yıllardır iktidara koşulsuz şartsız ipotek ettirdikleri için hiç üzülmem. Başlarına gelen her şeyi hak ediyorlar.

Son düzenleme:
Asgari ücretle geçinen tiryakilere iradelerini yıllardır ipotek ettikleri için hiç üzülmem. Başlarına gelen herşeyi hakediyorlar.
O nasıl bir söz yahu. Edep sukut etmiş resmen, insanların kazancı ile ne yaptığı kendiaini ilgilendirir sınıf ayrımı yapmaktan daha kötüsü varmı?

Bir kere bile denemedim ve nasıl olduysa hep nefret ettim. :) Siyasete girmek değil niyetim ama hükümetin en sevdiğim nadir icraatlerinden biri. :) Fiyatların artması içen sayısını azaltacak mı denmiş bazı cevaplarda, evet kısmen azaltıyor; azaltmasa bile devletin kasası teorik olarak daha çok doluyor. Ayrıca sigara içmek lüks bir tüketimdir, o yüzden bunu tüketen insanların ekonomik gücü de gayet iyi olduğunu gösterir. Bundan yakınmanın bir anlamı yok diye düşünüyorum şahsen. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı