Temmuz ayı asgari ücret zammı

Bu arada asgeri ücret artınca fiyatları çoğu zam yapacak çünkü satıcı kar etmesi gerekiyor tabi dolar temmuz baya yüksek olacak herhalde.
İlerde elektrik faturası çoğu kişide 5000-7000 TL olursa hiç şaşırmam.

Memurların en az yüzde 40 civarının memurluktan atılması gerekiyor. Devletin sülükleri çoğu.
Memurların konuyla ne ilgisi var yav?
En az %40'ının atılması ne demek? Ne hakla? Hangi hukuki kararla?
Bir kurumda memurla ilgili şikayetiniz varsa gidip amiri ile görüşün. Dikkate alınacak bir durum varsa gerekli işlemler yapılır.

Memurların konuyla ne ilgisi var yav?
En az %40'ının atılması ne demek? Ne hakla? Hangi hukuki kararla?
Bir kurumda memurla ilgili şikayetiniz varsa gidip amiri ile görüşün. Dikkate alınacak bir durum varsa gerekli işlemler yapılır.
Cevap verdiğim arkadaşın yorumunu okusaydınız konunun memurlara nasıl geldiğini anlardınız.
Ayrıca ''Ne hakla? Hangi hukuki kararla?'' kısmı benim alanım değil. Onu zamanı geldiğinde hukukçu arkadaşlar tartışır. Ben devletteki memurların bir çoğunun boş yere maaş aldığını düşünüyorum. Bu bağlamda da çoğunun memurluktan atılması gerektiği kanaatindeyim.

Çok fazla işten çıkarma olur 1 kişiye binen yükte bayağı artar marketlerde 4 kasa değil 1 veya 2 kasa olur.
Vasıfsız eleman kategorisine giren insanlar ya işten kovulur ya da aşırı bir yük biner üstlerine.

Sorun asgari ücrette değil sorun enflasyon ve dolar kurunda. Biz zaten birim olarak çok bile kazanıyoruz fakat enflasyon ve dolar kuru yüksek olduğu için kazandığımızın bir değeri olmuyor. Asgari ücrete tekrar bir zam maalesef alım gücümüzü çok daha kötüye götürür gibime geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı