Sigarayı bırakma tavsiyeleri

Murat 14

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamünaleyküm arkadaşlar.
Sigarayı çok tüketen biri değilim hepi topu Max 9 aydır günde 1, 2 tane bazen hiç içmiyorum.
İlk başlarda iyi başlıyor ama sonra içme isteği geliyor.
Bırakan arkadaşlar taktik falan verirse mutlu olurum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Her çektiğin dumanda onun kötü bir tadı olarak içtiğini hayal ederek iç. Her çektiğin dumanda ağzında kötü tat bırakacak. Ben böyle bırakabiliyorum istesem ama ben kendi isteğimle içmek istiyorum.

Eğer günde bir veya iki adet içiyorsanız ve bu durum 9 ay boyunca devam ediyorsa siz zaten bağımlı değilsinizdir çünkü günde o miktarda sigara içmek kesinlikle nikotin bağımlılığını tetiklemez. Bu durumdan da şikayetçiyseniz eğer tavsiyem günde almış olduğunuz bir veya iki adet sigarayı da bir anda kesmek.

Her çektiğin dumanda onun kötü bir tadı olarak içtiğini hayal ederek iç. Her çektiğin dumanda ağzında kötü tat bırakacak. Ben böyle bırakabiliyorum istesem ama ben kendi isteğimle içmek istiyorum.

Demek ki bırakamıyosun hala istediğine göre?

Eğer günde bir veya iki adet içiyorsanız ve bu durum 9 ay boyunca devam ediyorsa siz zaten bağımlı değilsinizdir çünkü günde o miktarda sigara içmek kesinlikle nikotin bağımlılığını tetiklemez. Bu durumdan da şikayetçiyseniz eğer tavsiyem günde almış olduğunuz bir veya iki adet sigarayı da bir anda kesmek.

35 adet sigarayı nasıl kesebilirim hocam?

Keyifli maddelere müptela olmanın ağır bedelleri olur. Başlarken keyif alınıyorsa bırakırken iradeyi sağlam tutarak kurtulunabilir. İradeyi sağlam tutmak her insanın yapabildiği bir iş değildir. Keyif alarak başladığımız bu meretten irademizi zorlayarak kurtuluruz.

"Bu son dal'ım" bundan sonra bırakıyorum demek kendimizi kandırmaktır. Son dal için keyfinden feragat etmiyorsa sonraki her dal son dal olacaktır.

Beni bu meretten kurtarın diyen, alkol bağımlısı, nikotin bağımlısı, madde bağımlısı kişilere iyi bakın: Eğer vücut açlığını çektiği maddeyi isterken beni kurtarın diyorsa samimidir. Son şişesini içmiş, son paketini bitirmiş, son bir fırt almış ve vücudu maddeye doygun iken kurtarın beni diyorsa samimi değildir. Fırsatını bulduğunda tekrar içecektir.

Geri
Yukarı