Sigarayı Bırakmanın Yolları

heathrow

Hectopat
Makaleler
4
Merhaba,

Sigarayı bırakmak için alternatif yollar:

• Akupunktur
  • Bio-rezonans
  • Champix tablet(yasaklandı sanırım)
  • Zyban tablet
  • Allen Carr yöntemi(kitabı, videosu var, yüz yüze görüşme imkanı da var)
  • Abrahamson yöntemi(yüz yüze görüşme, bio-enerji uygulanıyor)
  • Nikotin sakızı
  • Nikotin bandı
  • Elektronik sigara
Yukarıdaki yöntemlerden çoğunu, hatta hemen hemen hepsini denedim. Şunu anladım; herkesin de ifade ettiği gibi olay kafada bitiyor. Siz istemedikten sonra, hiçbir dış güç size sigarayı bıraktıramaz. Gerçekten istemeniz gerekiyor. 40 yaşıma gireceğim. 20 yıldır sigara içiyorum. Sigarayı bırakanlara sorduğunuzda şöyle derler: “İçmiyorum, dedim. İçmedim. Bıraktım”. Yeni yıla sigarasız girme temennisiyle, bu konu hakkında biraz konuşalım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sigarayı bırakmak için 2 neden;

Dumanlı, sisli, karmaşık, ağrılı bir kafa.
İçtikten sonra pasifleşme, hareket etmek istememe..

Sigarayı bıraktıktan sonra göreceksiniz ki daha hareketli, daha gezgin bir ruh haliniz olacak.. Düşünmekten kaçınmıyacaksınız. O ağrılı, sisli beyin yapısı gittikten sonra çok daha iyi bir ruh hali sizi bekliyecek...

Olay kafada bitiyor hocam.
Facebook grubunda kirap okumayı içeren bir strateji duymuştum ancak detaylarına hakim değilim.
En iyisi spor salonuna yazıl ve beraberinde 2 hafta içme o pis şeyi.
Olayın kafada bitmesi zor hocam. Vücut bağımlı olduğu maddeyi istiyor ve siz vücudu haplarla kandırmazsanız ya da nikotin bandı ve türevlerini kullanmazsanız vücudunuz ağır tepkiler veriyor. İlaç en kötü nikotin bandı şart bırakmak için.

Ben de sigara kullanıyorum, iki kere bıraktım ikisi de 1 hafta sürdü. Sonra ne olacak diyerek içtim, içmesem içmezdim. Keşke içmeseymişim.

Bu sigara dediğin şey resmen uyuşturucu. Bedenimizi, beynimizi uyuşturuyor. Sigarayı bıraktığımda farkediyorum, bacaklarımdaki damarlar falan ağrı içinde. Nasıl zararlı olduğunu görüyorum. Nefes alıyorum, tad alıyorum. Temelli bırakmak lazım aslında. Bildiğiniz uyuşturucu kullanıyoruz.

Öncelikle kendiniz sigaranın zararlı olduğunu ve bırakmakta kararlı olduğunuza inandırın, ayrıca canınız sigara istediğinde ağzınızı cips çikolata vb. şeyler ile meşgul etmeyi deneybilirsiniz.

Öncelikle kendiniz sigaranın zararlı olduğunu ve bırakmakta kararlı olduğunuza inandırın, ayrıca canınız sigara istediğinde ağzınızı cips çikolata vb. şeyler ile meşgul etmeyi deneybilirsiniz.
Bol bol su içmek, sürekli tok kalmak, Browni intense kesinlikle çok yardımcı oluyor. Denendi onaylandı.

Olayın kafada bitmesi zor hocam. Vücut bağımlı olduğu maddeyi istiyor ve siz vücudu haplarla kandırmazsanız ya da nikotin bandı ve türevlerini kullanmazsanız vücudunuz ağır tepkiler veriyor. İlaç en kötü nikotin bandı şart bırakmak için.
İlk önce kafada bitirmek gerekiyor, bırakmak isteyen kişi isterse tedavi sürecine başlayabilir.

Geri
Yukarı