Şiir denemesi

Anlaması kolay bir dilde yazılmış. Tam olarak profesyonel değil. Ancak yeni başladıysanız gayet güzel. Eğer güzel şiir yazmak istiyorsanız çok kitap okumalısınız. Eski edebiyatçılarımızın kitaplarını okuyup onlardan güzel kelimeler koparmalı. O kelimeleri de kafiyelerde uygun biçimde kullanmalısınız. Şu an yazdığınız şiir çok basit gündelik dille yazılmış gibi geldi. Türkçemizde bir sürü güzel, anlamlı ama önemsenmeyen kelime var. Onları siz önemserseniz ve onlarla güzel dörtlükler yaratırsanız, belki de ileride isminizin başında bir de "Şair" yazar. :)

@Xelda
"Varmak bir yere
Ulaşmak değilmiş sadece"

"Yüreği daralmış birinden
Serzenişti sizlere
Geçmişten bir not
Bu günden geleceğe"
Bu hali çok daha iyi oldu çok beğendim.
Aklıma anlık gelen güzel sözlerle başlayıp sonra anlam bütünlüğünü kaybediyorum düzeltmeye çalışacağım değerli yorumunuz için tekrardan teşekkür ederim
Anlaması kolay bir dilde yazılmış. Tam olarak profesyonel değil. Ancak yeni başladıysanız gayet güzel. Eğer güzel şiir yazmak istiyorsanız çok kitap okumalısınız. Eski edebiyatçılarımızın kitaplarını okuyup onlardan güzel kelimeler koparmalı. O kelimeleri de kafiyelerde uygun biçimde kullanmalısınız. Şu an yazdığınız şiir çok basit gündelik dille yazılmış gibi geldi. Türkçemizde bir sürü güzel, anlamlı ama önemsenmeyen kelime var. Onları siz önemserseniz ve onlarla güzel dörtlükler yaratırsanız, belki de ileride isminizin başında bir de "Şair" yazar. :)
Gündelik dilde kullanılmayan ve her okuyanın anlayamadığı bir şiir yazmayı düşündüm ama garip geliyor mesela bu şiirde ikinci dörtlük son dizede "yaşamak aslında kısa bir sanrı" tarzında bir şey yazacaktım dizeyi net hatırlayamadım ama sanrı kelimesini kullanmak istemedim bilindik bile olsa hoşuma gitmedi biliyorum şiir farklı olması gerekir ama mantığıyla ve realistik düşünen birisiyim o yüzden yazdıklarım da fazlasıyla net ve basit oluyor dediklerinizi dikkate alacağım farklı şeyler denemeyi düşünüyorum teşekkürler

Son düzenleme:
Şiir denince neden aklıma bep bunlar geliyor
images (54).jpeg

Evet, dediğinizi anladım vurgu eksik kalıyor geri bildirim için teşekkürler.

Evet, son dörtlüğü 1-2 hafta sonra yani bugün yazdım. İkinci dörtlüğün son dizesindr bir türlü istediğim anlamı akışa uyduracak şekilde yazamadım. Anlatmak istediğim şey bir fikir, yer veya durum herhangi bir şeye varmak demek onu elde etmek, ulaşmak demek değildir anlamak ve hissetmek varmaktan daha önemlidir önemli olan yolda olmaktır olarak düşündüm. Son dörtlüğü niye yazdınız diyebilirsiniz daha önce yazdığım bir şiire çok kısa olmuş denmişti bir şeyler eklemek istedim.

Söylediğiniz siteye kayıt oldum oradaki kullanıcı adınız aynı mı nasıl ulaşabilirim şiirlerinize.

Kendine ait benim ismim.

Yeni konular

Geri
Yukarı