Şiir İçerikli YouTube Kanalı Tutar Mı?

Nomasko

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim arkadaşım YouTube kanalı açmayı düşünmüş ve ilk videosunu yayımlamış. Ben gayet hoş buldum en azından farklı bir içeriğe sahip. Arkadaşıma yardım etmeyi planlıyorum. Sizce bu tür içerikler tutar mı? Önerileriniz nedir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube bir video platformu olduğundan çok umutlu görmüyorum bu içeriği. İstikrar ve kalitesine bağlı olarak kendi rakipleri arasında ilerleyebilir. Soundcloud vb. platformlarda da yer almalı.

Youtube Türkiye için imkansız. Zaten Youtube Türkiye %80 oranında 8-13 yaş arası olduğu için ve tek video anlayışları ''Modlu Mayıngıraft ve Modlu Geta'' olduğu için tutmaz. Tutsa bile arkadaşımızı izleyecek kitle belli.

Merhaba;

Youtube Türkiye'de başarıya imza atmanız için soytarı videoları çekmeniz gerekir. Bilgi, beceri vb.. tarzı anlam taşıyan içerikler Youtube Türkiye'de iş yapmaz. Türkçe anlatım yaptığım bir Cisco eğitimin de yabancılar dan başka yorum gelmedi video sayfasına. Adamlar o kadar bilgi ve becerilerini geliştirmek istiyor ki, Türkçe yapılmış bir video eğitimine bile değer vererek teşekkür ediyorlar. Kısa bir süre içerisin de yabancı dilimi geliştirip o şekilde anlatım yapmayı düşünüyorum. Çünkü bizim insanımız bilgi paylaşımına vb. şeylere değer verip yorum yapma nezaketinde bile bulunmuyor. Şiiri ingilizce anlatsa çok ciddiyim orayı yabancılar basar. Youtube Türkiye kullanıcıları, nerede gereksiz şey var görüp onlara ilgileniyor. O yüzden zaten hep geriliyoruz. Tekrar diyorum eğer yabancı diliniz var ise bu şekilde paylaşım yapmayı düşünün, emin olun ki Türkiye kanallarını sollarsınız.

@Mustafa VAROL sana kesinlikle katılıyorum. Ağzına sağlık.
Valla hocam gönül isterdi ki, yok öyle şey olur mu yanlış düşünüyorsun diye söylenilmek çok isterdim. Bu konuda haklı olmam gerçekten içler acısı bir durum. Hem WEB sitesi Youtube kanalı yönetiyorum. Birilerinin sadece işi düşünce arama yapması çok kötü bir durumdur. Ama ben yabancılar da şunu gördüm. Bir gün biri eski kanalım da şunu yazmıştı. Kardeşim dercesine başladı dedi ki, böyle videoları indiriyorum ilerleyen zaman da bazen bulunmuyor ihtiyaç oluyor bir köşede saklıyoruz her zaman diye bir cümle kurdu. Cevap yazmıştım ne işinize yarayacak madem bunun üstünde durmuyorsunuz falan demiştim. Bana dediği ikinci cümle ise bilgi her zaman bilgidir illa bir yerde lazım olur dedi. Adamların ihtiyacı yok ise bile izliyorlar nihayetinde iyi yada kötü yorum yapıp değer kılabiliyorlar. Ama ben hiç bir Türkiye kanalın da bunu göremedim. Ha çok iyi eğitmenler var Türk olarak onları es geçemeyiz tabi ki..

Ben artık bunun önüne geçmek için bir proje başlatmak istiyorum. Ben her gün bir şeyi değiştirmek için uğraşıyorum çaba gösteriyorum. Araştırma ve anlama gücümüz çok zayıf ilk önce ülkece bunu geliştirmemiz gerekecek. Bu Technopat ailesin de bile hani bir şeyi bozulmuştur, bir şey hakkında bilgi alacaktır o şekilde giriş sağlanıyor. Eminim ki %10 veya 20 si burada destek vermek için uğraşıyordur. Ben yeri geliyor soruyorum yeri geliyor cevaplıyorum. Herkes her şeyi bilecek diye bir kaide yoktur. Benim bildiğimi sen bilmezsin, senin bildiğini ben bilmem. Ama şunun olmasını isterim, madem buraya geliyorsun bir yardıma ihtiyacın var, sende buradakilere yardım et ki bildiklerinden herkes faydalansın. Böyle bir platform oluşturulmuş siz de destek çıkın ki herkes bir şeyler öğrenebilsin. Ben çok nadir püf noktaları bazı şeyleri burada öğrendim gördüm. Onun için her zaman 7/24 kim mail atarsa buradan yadan kendi sitemden hiç cevapsız bırakmıyorum, bırakmayacağımda..

Youtube Türkiye için imkansız. Zaten Youtube Türkiye %80 oranında 8-13 yaş arası olduğu için ve tek video anlayışları ''Modlu Mayıngıraft ve Modlu Geta'' olduğu için tutmaz. Tutsa bile arkadaşımızı izleyecek kitle belli.

Merhaba;

Youtube Türkiye'de başarıya imza atmanız için soytarı videoları çekmeniz gerekir. Bilgi, beceri vb.. tarzı anlam taşıyan içerikler Youtube Türkiye'de iş yapmaz. Türkçe anlatım yaptığım bir Cisco eğitimin de yabancılar dan başka yorum gelmedi video sayfasına. Adamlar o kadar bilgi ve becerilerini geliştirmek istiyor ki, Türkçe yapılmış bir video eğitimine bile değer vererek teşekkür ediyorlar. Kısa bir süre içerisin de yabancı dilimi geliştirip o şekilde anlatım yapmayı düşünüyorum. Çünkü bizim insanımız bilgi paylaşımına vb. şeylere değer verip yorum yapma nezaketinde bile bulunmuyor. Şiiri ingilizce anlatsa çok ciddiyim orayı yabancılar basar. Youtube Türkiye kullanıcıları, nerede gereksiz şey var görüp onlara ilgileniyor. O yüzden zaten hep geriliyoruz. Tekrar diyorum eğer yabancı diliniz var ise bu şekilde paylaşım yapmayı düşünün, emin olun ki Türkiye kanallarını sollarsınız.

Bu anlayışı maalesef kabul edemiyorum. Çoğunluğun durumunu, bütüne mâl edemezsiniz.

Youtube Türkiye'de Barış Özcan gibi değerli yayıncılar da var.

Kendisi YouTube'un Summit for Social Change panelinde ki 150 davetliden biriydi ve 150 kişi içinden YouTube'un kendi seçtiği 12 değişim elçisinden biri oldu Barış Özcan. İçerik olarak da ne "Modlu Mayıngıraft, ne de soytarı videoları" çekmiyor. Sanat, Tasarım ve Teknoloji içerikli videolar hazırlıyor.

Yani diyeceğim o ki, yeter ki kaliteli işler çıksın ortaya Türkiye'de sahip çıkacak yeterli kitle var yayıncıya.

İyi forumlar.

Bu anlayışı maalesef kabul edemiyorum. Çoğunluğun durumunu, bütüne mâl edemezsiniz.

Kendisi YouTube'un Summit for Social Change panelinde ki 150 davetliden biriydi ve 150 kişi içinden YouTube'un kendi seçtiği 12 değişim elçisinden biri oldu Barış Özcan. İçerik olarak da ne "Modlu Mayıngıraft, ne de soytarı videoları" çekmiyor. Sanat, Tasarım ve Teknoloji içerikli videolar hazırlıyor.

Yani diyeceğim o ki, yeter ki kaliteli işler çıksın ortaya Türkiye'de sahip çıkacak yeterli kitle var yayıncıya.

İyi forumlar.
Zaten bizde Youtube Türkiye'nin çoğunluğunu ele aldık.

Ha çok iyi eğitmenler var Türk olarak onları es geçemeyiz tabi ki..

İyi forumlar.
Merhaba;

Bir daha tam okumadan yorum yazmayın.

Düşüncelerimi dile getirmişsiniz. Spastik hareketler yapıp 7-13 yaş arasındaki veletleri eğlendiren kanallardan ibaret youtube Türkiye. Keşke biraz da bilgi içerikli videolar izlense. Trenlere bakınca ülkede ne kadar seviyesiz insan olduğu belli oluyor. Modlu minecraft modlu gta 5 gibi aptal videolar çekenler nasıl oluyoda 3m izleyiciye ulaşıyor. Televizyon desen daha kötü durumda geçen bir bakayım dedim. Köle pazarı gibi insan satan izdivaç programları, yarı çıplak insanların kazanıcakları 3 kuruş para için kendini rezil etmeleri (survivor). Ve bir gurup kadınla bir gurup erkeğin aynı evde yaşaması. Ülke nereye gidiyor acaba.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı