Çözüldü Sık yaşanan elektrik kesintisi bilgisayara zarar verir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

467838

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Türkiye, Konya
Arkadaşlar bilgisayarımı dikkatli kullanırım ve hiçbir zaman aniden kapatmam. Yaklaşık 1 saat önce oyun oynarken bina elektriği kesildi ve ben o anda kapattım. 10 dakika önce uzun süredir bir şey olmadığı için bilgisayarı açtım ve açar açmaz yine elektrik gitti. Kasanın önündeki fanlar dönmüyordu 2. açışımda. Sorun olmuş mudur?
PSU: Sharkoon SHP V2.

Sistemde başka sıkıntı var mı? Fanlar ne tip? Birbirine tren gibi ekli mi?

Sistemde başka sıkıntı var mı? Fanlar ne tip? Birbirine tren gibi ekli mi?

Sistemde başka sıkıntı yok. SSD sağlığına vs. değerlere baktım ve hepsi aynı.
Hocam kasanın önündeki fanlar böyle:

1675540069329.png

Kasanın içinde 2 fan daha var biri işlemci diğeri ise havalandırma için. Onlar çalışıyor ve sesi geliyor fakat kasanın önündeki 3 fanda hiç dönme yok. Sıcaklıklar artınca çalışır belki diyeceğim ama şu an video izliyorum video izlerken bile ekran kartı 54 derece ve işlemci ise 41 derece. Fanın ne zaman böyle olduğunu da bilmiyorum. Ayrıca bozulduysa neden bozuldu onu da bilmiyorum. Çok tedirginim şu anda.
Not: Sıcaklıklar normalde de aşağı yukarı böyleydi.

Kablolarını da takip edip bakın. Kontrolcü varsa bundan da olabilir. Belki kesinti sırasında da bozulmuş olabilir. Takip edip bakın derim.

Kablolarını da takip edip bakın. Kontrolcü varsa bundan da olabilir. Belki kesinti sırasında da bozulmuş olabilir. Takip edip bakın derim.
Yarın kasayı açıp genel bir temizlik yapacağım. Sanırım dediğiniz gibi kablosu çıkmış. O değilde ben bunu bunca süre nasıl anlamadım yahu? Teşekkürler yardım için.

Geri
Yukarı