Sıkça alınan mavi ekran hataları

cagataymy

Hectopat
Merhaba,

Windows 10 işletim sistemine sahibim ve son zamanlarda günde 1-2 kez mutlaka mavi ekran hatası alıyorum. Bu konu hakkında desteklerinizi rica ediyorum. Son 3 hatanın Minidump dosyası aşağıdaki gibidir.
Minidump

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

Az önce video izlerken kernel Security check failure mavi ekran hatasını aldım. Bu hatadan 1 saat kadar önce net Framework 3.5 yüklemesini yapmıştım minidump dosyasını inceleyerek yardımcı olabilir misiniz?

Minidump

Teşekkürler,
İyi geceler.
Az önce aldığım 2. mavi ekran hatası ve minidump dosyası. Minidump

Merhaba. RAM bellek ve HD Tune ile hata taraması yapmış mıydınız? Çünkü hataya sebep olan donanım ya RAM bellek ya da HDD/SSD.

MemTest rehberini bırakıyorum.
HD Tune yazılımını indirin ve "Error Scan" yapın ama "Quick Scan" kapalı olsun.

Merhaba. RAM bellek ve HD Tune ile hata taraması yapmış mıydınız? Çünkü hataya sebep olan donanım ya RAM bellek ya da HDD/SSD.

Merhaba,

Yakın zamanda HD Tune testlerini yapmıştım ama MemTest yapmadım anlatım videosunda uzun sürdüğünü anlatıyordu Recep bey 16 GB ram var ve bu sanırım en az 4-5 saat sürecek. MemTest işlemini gece yatarken yaptırırım artık. HD Tune için de tekrar bir test yapayım.
Şimdi tekrar HD Tune yaptım ama sorun çıkmadı. MemTest de başlatacağım sonucu size bildiririm.

MemTest yaparken ilk etapta 12 hata çıktı alt tarafta kırmızı daha sonra bu 14 hataya yükseldi ama devam ederken kendi kendine pc yeniden başlattı. Recep beyin anlatımındaki gibi bir ekrana yönlendirmedi beni. Windows üzerinden bir de kontrol edeyim dedim onda da sorun bulunamadı diyor. Şimdi ne yapmam gerekiyor benim acaba ?

Tekrar Merhaba,

Memtest için sıfır bir USB buldum tekrar kurulum yaparak testi başlattım. Aşağı yukarı 3 saatlik bir test sonucunda aşağıdaki raporu aldım. Bu sefer test yaparken hiç bir hata ile karşılaşmadım ve raporda da tüm adımlar %100 olarak gözüküyor. Daha önce de belirttiğim gibi cihaz içindeki 2 ssd için de testleri yaptım onlarda da bir sorun gözükmüyor.

Mavi ekran gelmeden önce dün 2-3 kere Google Chrome çöktü yani kendi içinde çöktü ve sonrasında mavi ekran gelmişti. Az önce bu konuyu yine chrome üzerinde cevaplamaya çalışırken 2 kere çöktü tarayıcı Opera geçiş yaptım ve son olarak Opera da kendi içinde çökerek program çakışması olabilir gibi bir uyarı verdi. Pc yeniden başlattım ve tekrar ne zaman mavi ekran verecek acaba diye bekliyorum. @KojiroHyuga04

Memtest Rapor.JPG

Asus yazılımlarını kaldır.
Rog klavye vb. varsa yazılımları güncel veya yüklü değilse güncel.
Asus yazılımı sadece ROG mouse var onun dışında yok onu güncellemesine bakayım hemen.
Asus yazılımlarını kaldır.
Rog klavye vb. varsa yazılımları güncel veya yüklü değilse güncel.
Asus fare için kurulu programlar bunlar gözüküyor. Bunları kaldırmam mı gerekiyor ? Program içine girdiğimde güncelleme vardı onu kurdum ve Asus Famework Service mevcut onu da kaldırayım mı ?

1616683978074.png

Asus Framework Service hariç diğer yazılımları kaldırarak ROG Armoury yazılımını yükledim.
Tekrar Merhaba, bu yazılımları kaldırıp ROG Armoury yükledikten sonra mavi ekran hatası verdi ve pc açılmadı her açılışında mavi ekrana düştü şuan sistem geri yükleme yapıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı