Sıkıntıdan dolayı oyunlara zaman ayırmak mantıklı mı?

DraugRZ

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Antalya'ya 4 günlüğüne tatile çıkmıştım ve tatilde görevliler tarafından korona olduğum için bana bir jest yapıp 2 aylık tatil hediye ettiler. 2 ay boyunca tatil yaptım, ancak koronadan sonra eski yaptığım rutin ve sevdiğim şeylerden artık gerçekten sıkılmaya başladım. Evimi çok seviyordum artık ev bana hapis gibi geliyor her hafta çarşamba günü çiğ köfte yemeyi özellikle severdim çiğ köfte söyledim ve inanır mısınız 1 parça aldım midem bulandı daha da yemem yemek yemeyi çok severdim 100 kiloydum 2 ayda o kadar hızlı kilo verdim ki şu an 82 kiloyum. Oyun oynamayı özellikle severdim akşamlara kadar oynardım şu an ise Steam hesabıma girip sadece profilime bakıyorum akşama kadar hiçbir şey yapmıyorum. Müzik zevkim bile değişti eskiden kulaklıkla bol basslı şeyler dinlemeyi seviyordum şimdi ise "ya sidi" gibi baskın ve içe kapanık müzikleri dinlemeden edemiyorum. Bilgisayarımdan da sıkıldım. Sadece size sormak istedim Steam hesabımı satıp Epic Games kullanıp sadece pahalı oyunlar oynamak istiyorum tam zaman harcamak yerine sadece güzel ve az olan oyunlara zaman ayırmak istiyorum. Sizce bu mantıklı olur mu? (ekleyeyim: Son soru biraz saçma olmuş :D).

Steam hesabın dursun. Bu tarz oyun hesapları çok çok ucuz olmadığı sürece satılmıyorlar.
İndirim dönemlerinde 60 TL'lik Epic kuponuyla oyunlar çok ucuz oluyor zaten Epic Games'de.

Steam hesabın dursun. Bu tarz oyun hesapları çok çok ucuz olmadığı sürece satılmıyorlar.
İndirim dönemlerinde 60 TL'lik Epic kuponuyla oyunlar çok ucuz oluyor zaten Epic Games'te.

Çok aşırı ucuza satmayı planlıyorum bende zaten ortalama fiyattaki oyunların birçoğu Epic Games'te bedava oluyor. Artık Steam'de takılmak mantıksız geliyor tatilden geldikten sonra her şey değişmiş eskiden listemdeki kişilerin 80'i aktifse en az 65'i CS:GO oynardı şimdi 2-3 anca oynuyor. Arkadaşlarımda satmışlar beni hastalık geçirdik biri geçmiş olsun bile demedi şu saatten sonra bende onlarla takılacağımı pek sanmıyorum 2 gün oldu döneli hiçbir şey yapmıyorum sadece YouTube'da takılıyorum. Oyun oynamak istiyorum ancak içimden oynamak gelmiyor.

@DraugRZ Steam hesabınız çok mu değerli ki satmak istiyorsunuz?
Çok değerli değilse uğraştığınıza değmez bence.

195 tane oyun var RDR2 CoD Shadow of Tomb Raider Final Fantasy 15 gibi oyunlar var yasak değilse linkini atabilirim isterseniz sizce bu oyunları oynasam zamanım güzel geçer mi, beni bu kısa halli depresyondan kurtarır mı?

RDR2 oynamadıysanız hala, büyük bir hata yapıyorsunuz.
RDR2 bir oyun değil, şaheser!
Oyun bitene kadar sizi depresyondan kurtarır, oyun bittiğinde tekrar depresyona girersiniz.
Çünkü piyasada bu kadar güzel başka bir oyun daha yok.

RDR2 oynamadıysanız hala, büyük bir hata yapıyorsunuz.
RDR2 bir oyun değil, şaheser!
Oyun sizi bitene kadar depresyondan kurtarır, oyun bittiğinde tekrar depresyona girersiniz.
Çünkü piyasada bu kadar güzel başka bir oyun daha yok.

Peki bu oyuna Türkçe yama yapsam Online'dan banlanır mıyım son sorum cevabı hayırsa hemen yüklemeye gidiyorum :D (bazıları Online girmesen bile ban yersin demişti)

Peki bu oyuna Türkçe yama yapsam Online'dan banlanır mıyım son sorum cevabı hayırsa hemen yüklemeye gidiyorum :D (bazıları Online girmesen bile ban yersin demişti)

Bu konuda ban yenmediğini söylemişler Online girmezseniz.
İngilizceniz varsa yama falan kurmayın bence, düzgün çeviremiyorlar.

Covid olduktan sonra bu söylediğin şeylerin hepsi bana da oldu. Aşırı kilo verip her şeyden sıkılmıştım falan. 8 ay geçti sanırım yeni yeni düzelmeye ve hayattan keyif almaya başladım. Psikolojik yan etkiler bırakabiliyormuş. İstersen nörolojiye veya psikiyatri birimlerine gidip yardım alabilirsin.
Yok dersen de üstesinden gelmeye çalış. Papatya çayı iç, yürüyüş yap. Sosyalleş. Kendini zorla.

COVID olduktan sonra bu söylediğin şeylerin hepsi bana da oldu. Aşırı kilo verip her şeyden sıkılmıştım falan. 8 ay geçti sanırım yeni yeni düzelmeye ve hayattan keyif almaya başladım. Psikolojik yan etkiler bırakabiliyormuş. İstersen nörolojiye veya psikiyatri birimlerine gidip yardım alabilirsin.
Yok dersen de üstesinden gelmeye çalış. Papatya çayı iç, yürüyüş yap. Sosyalleş. Kendini zorla.

Tatilde böyle değildim gene bir tık hayattan zevk alıyordum eve gelince böyle oldum. Saolsun otel müdürü çok yardımcı oldu dönüş paramı bile verdiler iyi davrandılar gerçekten kaliteli vakit geçirdim.

Bu konuda ban yenmediğini söylemişler Online girmezseniz.
İngilizceniz varsa yama falan kurmayın bence, düzgün çeviremiyorlar.

Teşekkür ederim umarım ban yemem ingilizcem var ama hızlı konuşanlara yetişemiyorum biraz zayıf geliştirmem gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı