Rehber Silent Hill Homecoming & Downpour RPCS3 | 60+ FPS

Emülatör rehberlerine devam ediyoruz, bugünkü konumuz her ne kadar serinin 2. oyunları kadar başarılı olamasalar da benim için çok iyi korku oyunları olan Silent Hill Homecoming ve Downpour için rehber hazırladım.

Bu oyunlar genel olarak diğer emülatör konularım kadar rağbet görmeyecek olsalar da haklarını teslim etmek gerekiyor.

Diğer rehberlerim için:

1- Oyuna sahip olun​

Forum kuralları gereği oyunları paylaşamıyoruz fakat iki oyunu da çok kolay bir şekilde Google amcadan bulabilirsiniz. Benim kullandığım versiyonlar aşağıdadır:
  • Silent Hill Homecoming: BLES00307
  • Silent Hill Downpour: BLES01446

2- RPCS3 İndirme & Kurulum ve oyunun kurulumu​

Bunu bir çok konuda anlattığım için pas geçiyorum, bilmeyenler aşağıdaki Demons Souls konusundaki yalnızca ikinci ve üçüncü aşamadaki ilk kısmı takip etsinler.

3- Oyun ayarları​

3-1- Silent Hill Homecoming​

Öncelikle oyuna sağ tıklıyoruz ve Manage Game Patches diyoruz.

PatchDeğer
60 FPSAçık.
No film grainBence bunu açın, karıncalanma efektini kaldırıyor.

Şimdi oyuna sağ tıklayıp, Create custom config'e basın.

GPU
AyarDeğer
Resolution ScaleBuradan çözünürlük seçin PC gücüne göre. Oyun güzel performans gösterdiği için 300%(4K) kullanabilirsiniz. Kasarsa 200%(2K) deneyin.
VSyncAçık.

Advanced
AyarDeğer
VBlank FrequencyBunu kaç FPS istiyorsanız iki katına getirin. Örnek 75 FPS için 150 Hz yapın.

Buraya kadar Homecoming tamamdır, açıp oynayabilirsiniz.

Not: bu oyunda bazen cutscene sonrasında çökmeler olabiliyormuş. Bende olmadı.

BLES00307_screenshot_2024_03_27_16_00_11.png

3-2- Silent Hill Downpour​

Bu biraz daha ağır bir oyun ama çoğu kişinin sisteminde düzgün çalışacağını düşünüyorum.

Öncelikle oyunumuzu 1.01 sürümüne güncelleyelim. Aşağıdaki konuya uyarak bunu yapabilirsiniz.

Daha sonra oyuna sağ tıklıyoruz ve Manage Game Patches diyoruz.

PatchDeğer
Disable low-resolution depth of fieldBu çözünürlüğü yükselteceğimiz için önemli bir ayar. Açık konuma getirin.
Disable MLAA & FXAASisteminiz kötüyse bunu işaretleyebilirsiniz, öncelikle kapalı denemenizi öneririm.
Unlock FPSAçık.

Şimdi oyuna sağ tıklayıp, Create custom config'e basın.

GPU
AyarDeğer
Resolution ScaleBuradan çözünürlük seçin PC gücüne göre. Oyun güzel performans gösterdiği için 300%(4K) kullanabilirsiniz. Kasarsa 200%(2K) deneyin.
Resolution Scale Treshold512X512 yapın.
VSyncAçık. Önemli.

Advanced
AyarDeğer
VBlank FrequencyBunu kaç FPS istiyorsanız iki katına getirin. Örnek 75 FPS için 150 Hz yapın.
Disable vertex cacheBunu açmanız önemli, yoksa ciddi derecede flickeringe maruz kalırsınız.

Bundan sonra oyunumuz hazır.

BLES01446_screenshot_2024_03_27_15_35_31.png
BLES01446_screenshot_2024_03_27_15_38_28.png

Downpour iyi oyundur, Türkçe yaması var diye biliyorum. Homecoming'in ise PC sürümü var herhalde problemli ki rehbere koydunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı