Silgi Sayesinde Ram Performansını Arttırmak

Ben şahsen güldüm... Çok ta hoşuma gitti eline sağlık... Tabii ki frekanslarda oynama asla olmaz ancak temizlik her zaman iyidir: saygılar.

Soluduğumuz hava nem barındırır bu nem metaller üzerinde zamanla korozyona sebep olur (Metal veya alaşımların içinde bulundukları ortam ile elektro-kimyasal reaksiyona girerek tamamen yok olmalarına veya fiziksel özelliklerinde kötü yönde bir değişiklik olmasına Korozyon denir. ) RAM'lerin ayakları yani silgi ile silinen alan metalden yapıldığı için zamanla korozyona uğrar iletkenliğinde sorunlar oluşabilir.

Asitlenmiş RAM den kasıt bu olsa gerek.

@Akın Tahta, tarih yazdınız resmen :D (y)
Benim kasamın içinde kablo düzeni yaparken ya da temizlerken RAM'lere yanlışlıkla dokunuyorum ve PC açılmıyor. RAM'i yuvasında dans ettirdikten sonra PC boot ediyor. DDR2. Uzun yılların PC'si. Silgi ile silsem bu lanet çözüm düzelir mi acaba ? Şu an acayip heyecanlıyım eğer bu çözüm ise :)

Bu soruyu burada deg
Benim kasamın içinde kablo düzeni yaparken ya da temizlerken RAM'lere yanlışlıkla dokunuyorum ve PC açılmıyor. RAM'i yuvasında dans ettirdikten sonra PC boot ediyor. DDR2. Uzun yılların PC'si. Silgi ile silsem bu lanet çözüm düzelir mi acaba ? Şu an acayip heyecanlıyım eğer bu çözüm ise :)
Bu soruyu burada değil de farklı bir konu açıp sormanız gerekti esasen.
Ama ben yine de cevaplayayım madem :)
Normal şartlarda da, yani yeni bir PC olmuş olsa da Ram'ler ellendiği vakit hata verme olasılığı vardır. Ancak siz eğer çok hafif de olsa dokunduğunuzda hata veriyor ise Ram slotları genişlemiş de olabilir. Tabi siz yine de silgi ile bi güzel silip deneyin, zarardan çok faydası vardır silginin. Bu işlemi yaparken Ram pinlerine fazla temastan kaçının.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı