Silgi Sayesinde Ram Performansını Arttırmak

Bu soruyu burada deg

Bu soruyu burada değil de farklı bir konu açıp sormanız gerekti esasen.
Ama ben yine de cevaplayayım madem :)
Normal şartlarda da, yani yeni bir PC olmuş olsa da Ram'ler ellendiği vakit hata verme olasılığı vardır. Ancak siz eğer çok hafif de olsa dokunduğunuzda hata veriyor ise Ram slotları genişlemiş de olabilir. Tabi siz yine de silgi ile bi güzel silip deneyin, zarardan çok faydası vardır silginin. Bu işlemi yaparken Ram pinlerine fazla temastan kaçının.
Aslında yerli yabancı tüm forumlara 2009'dan beri bu konuyu açıyorum ve hiçbir şekilde cevap alamadım hala :) O yüzden bu kadar sevindim :) Eski kasamda da sıkıntılıydı, bunda da :)

Aslında yerli yabancı tüm forumlara 2009'dan beri bu konuyu açıyorum ve hiçbir şekilde cevap alamadım hala.
Cevabı gayet basit: Dediğim gibi, Ram'ler az da olsa yerinden oynarsa o tür hatalar almak gayet mümkün. Bu, yeni veya eski PC olmuş hiç önemli değil, verir o tür hataları.
Ama genelde eski PC'lerde O tarz durumlarda, hatalarda ilk kontrol edilmesi gereken; Ram'leri çıkarıp pinleri bi güzel silmek.

Cevabı gayet basit: Dediğim gibi, Ram'ler az da olsa yerinden oynarsa o tür hatalar almak gayet mümkün. Bu, yeni veya eski PC olmuş hiç önemli değil, verir o tür hataları.
Ama genelde eski PC'lerde O tarz durumlarda, hatalarda ilk kontrol edilmesi gereken; Ram'leri çıkarıp pinleri bi güzel silmek.
Ama bu normal değil, RAM'leri slota taksam bile yine sistem açılmıyor. İlla o RAM'i orada oynatmam gerek. Şansına açılıyor yani sistem :) Anakartın hem DDR2 hem DDR3 slotu var. DDR3 slotunun tırnaklarına bakıyorum da gayet sert, kullandığım DDR2 slotunun tırnaklarına bakıyorum, çok yumuşak. Az bir güç uyguladığım zaman açılıyor yani. Deneyeceğim pin'leri silmeyi. Slotun içini de bir ara kolonyalı peçeteyi kürdana sararak silmiştim.

Fark etmez kaliteli olsun da. Önce bir kağıdı sil bak bakalım iz bırakıyor mu. Bırakıyorsa kullanma.

Evet aradan bayağı yıl geçmesine rağmen birileri görürse diye yazıyorum eğer bilgisayar çalışırda ekrana görüntü gelmez ise, RAM'lerin slot kısmını silerseniz açılır ben denedim gerçekten açıldı PC.

Geri
Yukarı