Silinemeyen ve Tespit Edilemeyen Virüs Sorunu

mesutgsgir

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Geçen gün Opera'dan VPN ile Yahoo'ya girdim ve birden karşıma bir kırmızı ekran çıktı. Daha sonra Serial KEY'e benzer, uzantısı olmayan yüzlerce dosyalar indirmeye çalıştı ve sadece 2 tanesini indirebildi. Opera kasınca zorla durdurdum ve inen dosyaları sildim.

Chrome'a geçtiğimde sıkıntı yoktu ama ne zaman misafir modda bir şeyler taratsam yine karşıma çıktı. Fakat; Avast, BitDefender, AdwCleaner, HitmanPro, Junkware Removal Tool, SpyHunter 5, Zemana ve başka daha birçok programla taratmama rağmen yine karşıma çıktı.

Ekran görüntüsü ise şu şekilde;
Adsız.png

Son düzenleme:
Download ComboFix

Combofix ile tarata bilirsin.

-ComboFix, Windows 10'da çalışmıyor.

En önemli ve kesin çözüm vaad eden programla taratmamışsın :)Kaspersky

-Kaspersky bir şey bulamadı malesef...

Dostum hiçbiri işe yaramadıysa bilgilerin ele geçirilmeden format atmanı öneririm.

-Bilgisayarımda sayısız prodüksiyon programı, plug-in ve sample dosyalar var. Format atarsam bunların setupları ve tekrar eski düzenime geçmem günlerimi alır. Format atmadan halletmek istiyorum bu işi...

Tüm tarayıcıları sil. Sonra çalıştırdan prefetch, temp, %temp% bu klasörleri açaran içindekileri sil. Tabi bunları güvenli modda açarak yap. Sonra Kaspersky ile tekrar tara daha sonra Ccleaner yükle tüm yazılımları seçip temizlik yap kayıt dosyalarınında temizliğini yapmayı unutma. Bu şekilde dene bakalım olmazsa geri burdan yazın çözüm bulmaya çalışalım.
Dediğiniz gibi düzenli bir bilgisayara format atmak tam bir işkence.

Tertemiz bir kurulum. :)

Format dediğin 1 saatini alıyor, sonra kafa rahat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli dosyalarını flaş belleğe at diyeceğim ama virüs onlara da bulaşabilir. En temiz ve kolay yolu format atmak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı