Silinemeyen ve Tespit Edilemeyen Virüs Sorunu

AVG'yi ve kurduğunuz gereksiz güvenlik yazılımlarını kaldırın. BitDefender, Kaspersky veya Norton gibi aktif koruma sağlayan kaliteli yazılımlar varsa o kalsın veya kurun.

Downloads - SurfRight Bu adresten Hitman Pro indirip, uygulamayı çalıştırın. Taratmadan önce options(settings) dan, lisans kısmına girip 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin.

Chrome ayarlarını ve eklentilerini sıfırlayın. Google Chrome Cleanup Tool
Chrome'da oturum açtı iseniz kapatın.

Modem arayüzüne girip modemi defaulta alın, resetleyin.

Complete Internet Repair ile İnternet Bağlantı Ayar Onarımı Yönergesine göre uygulayın.

İyi günler dilerim;

Bu tarz durumlarda en garanti çözüm sıfırdan kurulum gerçekleştirmek. Yeni kurulan sistemde de güvenilir bir antivirus programı kullanmak. Comodo Free Antivirus'ü deniyebilirsiniz.

Ben format atmak istemiyorum derseniz Kaspersky Rescue Disk 18 Bu adres üzerinde Kaspersky Rescue Disk programını indirirek Rufus ile bir USB'ye yazdırın.

Daha sonra bilgisayarı USB üzerinden başlatın. Karşınıza arayüzü olan bir Kaspersky ekranı gelecektir. Bu ekran üzerinden tam tarama yaptırın. Süresi normal taramalardan daha uzun sürmektedir. Bu süre zarfında ethernet kablosunu bilgisayara bağlamayın. Tarama işlemi çoğu derdinize çare olacaktır.

İyi günler dilerim;

Bu tarz durumlarda en garanti çözüm sıfırdan kurulum gerçekleştirmek. Yeni kurulan sistemde de güvenilir bir antivirus programı kullanmak. Comodo Free Antivirus'ü deniyebilirsiniz.

Ben format atmak istemiyorum derseniz Kaspersky Rescue Disk 18 Bu adres üzerinde Kaspersky Rescue Disk programını indirirek Rufus ile bir USB'ye yazdırın.

Daha sonra bilgisayarı USB üzerinden başlatın. Karşınıza arayüzü olan bir Kaspersky ekranı gelecektir. Bu ekran üzerinden tam tarama yaptırın. Süresi normal taramalardan daha uzun sürmektedir. Bu süre zarfında ethernet kablosunu bilgisayara bağlamayın. Tarama işlemi çoğu derdinize çare olacaktır.
Hocam bu arada Kaspersky Rescue Disk için Rufus programına ihtiyacınız yok çünkü Kaspersky'nin bu iş için "Rescue 2 Disk" isimli bir programı var.

İmzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın. Temiz önyükleme yapıp zamanlanmış görevleri kapatın.

Get System Info kendini otomatik olarak kapattı bir zaman sonra. Birkaç kez denedim aynı sonucu aldım. Şimdi herdProtect'i deniyorum. Bittiğinde sonuçları upload edeceğim.

Bu arada, şu an gizli klasörleri göster veya gizle seçeneklerini seçemiyorum ve bütün animasyonlarda olmasa da bazı animasyonlarda takılmalar oluyor. Performans seçeneklerinden "En iyi performans için ayarla"yı seçiyorum ve ardından tekrar, "Bilgisayarım için en iyi olanı Windows seçsin"e tıkladıktan sonra düzeliyor. Ama bunu her açılışta tekrarlamam gerekiyor animasyonlarda takılma olmaması için.

EDiT: Eski bir sürüm ile rapor aldım. 6.2 çalışmadı ben de 5.2 ile denedim ve sonuçlar aşağıda:

1 - Get System Info 5.2
2 - herdProtect

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı