Silinen dosya nasıl kurtarılır?

StjeR

Hectopat
Merhaba, masaüstünde birikmiş kısayol vb. şeyleri silerken yanlışlıka mavi alana benim için çok önemli olan bir klasörü de koydum, Shift + Delete kullanarak sildim ve son anda iptal ettim. Maalesef içinde sadece bir gereksiz klasör kalmıştı, klasör olduğu gibi duruyor. İçindeki dosyaları kurtarmanın bir yolu var mıdır?

Merak etmeyin ve gerek olmadıkça diskte değişiklik yapmayın. (Dosya silme, kopyalama vs.)

Bunun için kurtarma programları var, mesela EaseUS

Recuva kullandım, spesifik bir yer seçeneğinden klasörümü seçtim fakat herhangi bir şey kurtaramadı veya ben beceremedim. Diğer arkadaşların tavsiyelerine bakacağım.

Eğer dosyayı sildikten sonra diskte çok fazla işlem yaptıysanız dosyanız tamamen silinmiş demektir. Yani hiçbir program kurtaramaz.

EaseUS ile şu ana kadar kurtaramadığım dosya olmadı ama ücretsiz sürümünde 2GB sınırı var.

Eğer dosyayı sildikten sonra diskte çok fazla işlem yaptıysanız dosyanız tamamen silinmiş demektir. Yani hiçbir program kurtaramaz.

EaseUS ile şu ana kadar kurtaramadığım dosya olmadı ama ücretsiz sürümünde 2GB sınırı var.
Çok fazla işlemden kastınız? Maksimum 1-2 gün oldu sizce gitmiş midir?

Geri
Yukarı