SilverStone PF240 ARGB nasıldır?

Kaliteli bir ürün, SilverStone'da yamuk olmaz :)
SilverStone PF240 ARGB 2x12cm Fan Intel & AMD Uyumlu Sıvı Soğutucu (SST-PF240-ARGB) | Teknobiyotik Bu fiyata kaçırmayın bence. Kalın boruları, işlemciye temas eden yüzey full bakır, kalın radyatör.

Teşekkür ediyorum. Dün gece sipariş vermiştim teknobiyotikten bugün sabah kargolandı daha elime ulaşmadı. Hiçbir yerdr türkçe inceleme göremedim o yüzden korktum biraz. Hayatımda ilk kez sıvı soğutma kullanıcam. Kasam Corsair Carbide SPEC-DELTA RGB modeli, üst tarafına takacam kasanın ama daha önce hiç takmadım dikkat etmem gereken nelerdir ve kasa fan kontrolcüsüne bağlayıp tüm fanları kontrol edebilirmiyim yoksa anakarta takıp ayrı ayrı mı kontrol etmem gerekir?

İşlemcim Amd ryzen 5 3600, anakart Gigabyte B450M S2H modeli

@Lasnberg sıvı soğutma işlerine genelde ModArt PC kanalından takip edebilirsiniz. Ben de kablo düzeneğini görmeden yanlış yönlendirmek istemem ancak çoklayıcı ile geleceğini düşünüyorum, A-RGB kontrolcüsü de olduğunu düşünüyorum, sonuçta herkesin A-RGB destekleyen bir anakartı yok ve B450M S2H'da da yok. Size gerekli olan parçaları yollayacaklardır. Dediğim kanalı da takip etmenizi, sıvı soğutma incelemelerini izleyerek bilgi edinebilirsiniz.

@Lasnberg sıvı soğutma işlerine genelde ModArt PC kanalından takip edebilirsiniz. Ben de kablo düzeneğini görmeden yanlış yönlendirmek istemem ancak çoklayıcı ile geleceğini düşünüyorum, A-RGB kontrolcüsü de olduğunu düşünüyorum, sonuçta herkesin A-RGB destekleyen bir anakartı yok ve B450M S2H'da da yok. Size gerekli olan parçaları yollayacaklardır. Dediğim kanalı da takip etmenizi, sıvı soğutma incelemelerini izleyerek bilgi edinebilirsiniz.

Saolun çok yardımcı oldunuz iyi akşamlar diliyorum.

@Lasnberg rica ederim, güle güle kullanın. Gelince de incelemesini ilk sizden beklerim, "İlk Türkçe SilverStone PF240 ARGB İncelemesi" olarak da başlık atarsanız; iyi olur. Mesajlarım yardımcı olduysa beğenebilirsiniz, burada bi' "emeğinin hakkını verdin" anlamında kullanılır da :)

@Lasnberg rica ederim, güle güle kullanın. Gelince de incelemesini ilk sizden beklerim, "İlk Türkçe SilverStone PF240 ARGB İncelemesi" olarak da başlık atarsanız; iyi olur. Mesajlarım yardımcı olduysa beğenebilirsiniz, burada bi' "emeğinin hakkını verdin" anlamında kullanılır da :)

Geldikten sonra yapıcam çünkü gerçekten hiçbir türkçe kaynak bulamadım. Alacak arkadaşlara da yardımım dokunsun. Forumda "Sıvı Soğutucu" incelemerini gezip aynı şekilde yapmaya çalışıcam.

@Lasnberg nasıl, memnun musunuz? Ben de düşünüyorum ama inceleme bulamadım.

Gece çalışıyorum gündüz vakit bulamıyorum. O yüzden detaylı bir inceleme yapamadım. Geldiği gün kurdum ve bende ryzen 5 3600 işlemci var ve stok soğutucusu yetersiz kaldığı için 600tlye almıştım bunu.

Taktıktan sonra biosdan 4.2ghz'e sabitledim ve automatic voltage'da bırakıp girdiğimde o zaman AC Odyssey oynuyordum. İşlemci stok soğutucu ile 3.6ghz'de bile 50, 60 derece bandında seyrediyordu. Sıvı soğutma ile 4.2ghz'de sabit çalıştırdım sonuç mükemmeldi 45 dereceyi geçmedi bile.

Ürün kaliteli gerçekten kasamın üst tarafına taktım öyle kullanmaktayım. Rgb olarak kendi kumandası var 8 kademeli yanlış hatırlamıyorsam, her türlü zevke uygun.

Aida64 testinide yaptım tam yükte 55-60 aralığında geçti. Voltaj ayarını bilmediğim için bios'tan automatic'e ayarladım herhangi bir kapanmada olmadı 1.312v, 1.324v sabitte çalıştırıyor. Aida64 test göstergesinde de 2200 Rpm'de sabit fanlar dönüyor hiç azalma yükselme yok düzenli çalışıyor. Anakartım Gigabyte B450M S2H modeli.

Bende düşünüyordum, corsair h100i lere prolara bakayım akılda kalmaz kaliteli diye ama gerçekten hiç pişman değilim, şu zamana kadar etmedi çok şükür. O kadar para verip corsairde alabilirdim denedim oldu memnunum. 😃 Silverstone gerçekten dedikleri kadar kaliteliymiş sıkıntım yok.

Biraz tecrübesizlikten eksiğim bilmediğim, boştayken fanların Rpm'lerini dönme hızlarını nasıl otomatiğe alırım bilmiyorum. Onu uğraşıp yaparsam sesde kalmıcak çünkü sabit sıvı soğutma sesi var öyle çok fazla değil ama hissediyorsun sonuçta kasanın fanlarını bastırıyor belli ediyor. Onu öğrenirsem boşta az çalışmasını, yükte çok çalışmasını hiçbir sıkıntım kalmayacak eğer öyle bir ayarlama şansım varsa tabiki. Oda galiba anakart ile alakalı bilmiyorum benimkisi destekliyormu. Bilen biri görüp akıl verirse çok memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı