SilverStone PF240 sistem boştayken 80-85 derece

Makaleler
4
2 yıldır sorunsuz kullanıyoruz. 1 aydır durduk yere ısınma problemleri oluştu. Bilgisayar açılırken CPU sıcaklık uyarısı veriyor anakart. Son 1 haftadır sistem 100 dereceyi görüp kapanıyor sürekli. Termal macunu yeniledik problem devam ediyor. Sıvı soğutucu üzerinde herhangi bir işlem yapılmadı. Problem ne olabilir? İçindeki sıvıyı değiştirsek sorun gider mi? Boruların biri ılık biri sıcak. Pompa arızası olabilir mi? Varsa nasıl anlaşılır?

Hocam içindeki sıvıyı değiştirsek? Sıvı soğutma ölür mü, ilk defa sizden duyuyorum 😂
Elektronik her cihaz bozulabilir. Bu gerçeği ilk söyleyen ben olmak istemezdim ama öğrenmenizin vakti gelmişti.

Sıvıyı değiştirsen ne olacak, belli ki pompada sıkıntı var. Sıvıyı dönemiyor, soğuyamıyor.

Elektronik her cihaz bozulabilir. Bu gerçeği ilk söyleyen ben olmak istemezdim ama öğrenmenizin vakti gelmişti.

Sıvıyı değiştirsen ne olacak, belli ki pompada sıkıntı var. Sıvıyı dönemiyor, soğuyamıyor.
Hocam elektronik cihaz bozulabilir tabi ki. Biliyorum onu. Ölmüş demenize şaşırdım sadece. Forumda içindeki sıvı bir süre sonra özelliğini yitiriyor değiştirilmesi lazım tarzında yorum yapılmıştı. Ondan ötürü..
Büyük ihtimalle pompa arızası. HWiNFO vb. programlarla pompa hızını kontrol ettiniz mi?
Cpu Fan 3500, Pump Fan 2050 devir çalışıyor şu an.

Hocam elektronik cihaz bozulabilir tabi ki. Biliyorum onu. Ölmüş demenize şaşırdım sadece. Forumda içindeki sıvı bir süre sonra özelliğini yitiriyor değiştirilmesi lazım tarzında yorum yapılmıştı. Ondan ötürü..
O bir süre baya bir uzun süre. 2 sene değil. Hem, özelliğini yitirmesi yavaş yavaş ısının artmasına neden olur, sizinki kendini kapatmaya başlamış, ki bunu 1aydır yapıyor ver siz aleti yakmak pahasına daha müdahale etmemişsiniz. İşlemci olsaydım üzülürdüm..

Hala garantisi varsa gönderin derim. PF240 modelinde pompa arızası yaygın, sizde aynı sorundan muzdaripsiniz görünen.
İki ay önce bitmiş hocam garanti :)

O bir süre baya bir uzun süre. 2 sene değil. Hem, özelliğini yitirmesi yavaş yavaş ısının artmasına neden olur, sizinki kendini kapatmaya başlamış, ki bunu 1aydır yapıyor ver siz aleti yakmak pahasına daha müdahale etmemişsiniz. İşlemci olsaydım üzülürdüm..
Açıkçası sistem bana ait değil hocam ve daha önce hiç sıvı soğutmalı sistem kullanmadım. Bir yakınım bana sordu anlattı bende buraya konu açtım. O yüzden biraz şaşırmış olabilirsiniz :)

Geri
Yukarı