SilverStone PF240 sistem boştayken 80-85 derece

Açıkçası sistem bana ait değil hocam ve daha önce hiç sıvı soğutmalı sistem kullanmadım. Bir yakınım bana sordu anlattı bende buraya konu açtım. O yüzden biraz şaşırmış olabilirsiniz :)
Sıvı soğutmanın gereksiz olduğu taraftarı bir insan olarak, doğrudur. Güzel yeni pahalı bir pompa alsın arkadaşınız işlemciyi yakmadan önce.

Şimdi konuştum da sıvı soğutmayı kendi servisine gönderecekmiş. İdareten soğutucu fan lazım. Ne önerirsiniz? Ryzen 9 5950x işlemci.
İşlemci sağlam. Maraba bir fan kurtarmaz, ama servis filan diyorsa, 1-2 aylığına işlemcinin gücünü düşürüp ucuz bir fanla, hatta stok fanla idare edebilir.

Benim eski PF240 3 kere yaptı garantiye yollayın ve değişim isteyin.

Garanti yoksa geçmiş olsun. 1 kere pompa arızası çözüldü ikincide radyatör değişti üçüncüde yeni yolladılar.

İşlemci sağlam. Maraba bir fan kurtarmaz, ama servis filan diyorsa, 1-2 aylığına işlemcinin gücünü düşürüp ucuz bir fanla, hatta stok fanla idare edebilir.
Benim eski PF240 3 kere yaptı garantiye yollayın ve değişim isteyin.

Garanti yoksa geçmiş olsun. 1 kere pompa arızası çözüldü ikincide radyatör değişti üçüncüde yeni yolladılar.
Hocam ofiste günlük işler için kullanıyor, daha sonra da pubg falan oynuyorlar. Anladığım kadarıyla 240/280 yeni bir sıvı soğutma şart veya muadili performansta kule soğutucu? Garantisi iki ay önce bittiği için astarı kılıfını geçecek galiba.

Hocam ofiste günlük işler için kullanıyor, daha sonra da pubg falan oynuyorlar. Anladığım kadarıyla 240/280 yeni bir sıvı soğutma şart veya muadili performansta kule soğutucu? Garantisi iki ay önce bittiği için astarı kılıfını geçecek galiba.
Evet geçer ve emin de olamazsın. Alsın bir Noctua, sessiz, mutlu mesut yaşasın arkadaşınız.

Evet geçer ve emin de olamazsın. Alsın bir Noctua, sessiz, mutlu mesut yaşasın arkadaşınız.
Hocam şimdi telefonda konuştum. 2500-3500 arası adam akıllı sıvı soğutma alalım dedi. Sıvı kullanmak istiyor. Hemen gidip alacakmış siparişle uğraşmak istemiyor. Artık vatan bilgisayar, mediamarkt vs. ne olursa dedi.

Hocam ofiste günlük işler için kullanıyor, daha sonra da PUBG falan oynuyorlar. Anladığım kadarıyla 240/280 yeni bir sıvı soğutma şart veya muadili performansta kule soğutucu? Garantisi iki ay önce bittiği için astarı kılıfını geçecek galiba.

Garantisi yoksa hiç masraf etmeyin derim.

İster ofis olsun ister oyun olsun fark etmez ben de öyle çok ağır oyun oynamıyordum ama 3 kere paket oldu.

Ben olsam bir daha hiç sıvı soğutmaya el atmam AK620-NH D15- peerless Assassin gibi güçlü kule soğutucu alırdım.

Ki bu arada PF240 satıp AK400 hava soğutmaya geçtim ne yalan söyleyeyim 2-3 derece kadar daha serin çalışıyor makine.

Geri
Yukarı