SilverStone PF360 işlemci braketi ne tarafa bakmalı?

AKINCILAR

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar.
SilverStone PF360 model sıvı soğutucu kullanıyorum. İşlemcim İ9 10850K.
4 kez işlemciyi söküp macun sürdüm ama çok yüksek derece de çalışıyor bilgisayar.
Kaliteli macun kullanıyorum 200 TL verdim. Son 1 aydır sıcaklık değerlerim yükseldi.
Uygulama ile kontrol ettiğimde pompa fanı 3K RPM'de dönüyor gözüküyor fakat çıkartıp elle altına dokunduğumda resmen alev gibi.
Acaba pompa da mı sorun var yoksa braketi mi ters takıyorum? AMD yazısı kasanın dışına bakacak şekilde taktım ben ve boşluk yok.
Kasanın yani anakartın arka yüzüne geçtiğimde bana bakan braketin yazısında AMD mi yazmalı yoksa İntel mi?
Corsair H150I Elite Capellix sipariş verdim az önce. İşin içinden bir türlü çıkamadım. Boşa para vermeyelim son çare buraya konu açtım.

Screenshot_1.jpg

Son düzenleme:
Garantiye verdiniz mi ürünü, sonuç nedir? Aynı ürün ve aynı sorun satın aldığımdan 15 ay sonra bende de oldu. Benim soğutucu şu an Akortek firmasında garanti işlemi devam ediyor gözüküyor.

Garantiye verdiniz mi ürünü, sonuç nedir? Aynı ürün ve aynı sorun satın aldığımdan 15 ay sonra bende de oldu. Benim soğutucu şu an Akortek firmasında garanti işlemi devam ediyor gözüküyor.
Evet garantiye Akortek firmasına elden teslim ettim. Kontrolünü yaptılar ve soğutucu bozulmuş.
Direk kutuda sıfır aynı modelini verdiler sağ olsunlar.

Evet garantiye Akortek firmasına elden teslim ettim. Kontrolünü yaptılar ve soğutucu bozulmuş.
Direk kutuda sıfır aynı modelini verdiler sağ olsunlar.
Firma bana dönüş yaptı. Tamiri mümkün değilmiş ücret iadesi yapacaklarını belirttiler fakat 1220tl ücret ödeyerek aldığım malı aynı ücret ile iade alacaksam büyük zararım var demektir. Muadil istedim fakat değişim yapamayacaklarını belirttiler. Sanırım tüketici hakem heyetine başvuracağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı