SilverStone redline RL08br mATX kasa incelemesi

Miraculin

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Ceryan Mühendisi
Performanslı sistem için hava akışı iyi bir kasa gerektiği gün gibi ortada. Şık gözüksün diye temperli cam tasarımları yarısından çoğu hava akışını azaltıyor. Ya da önü ızgaralı olup hava akışı iyi bile olsa, tasarım eksikliğinden yine ekran kartı gibi donanımı soğutamıyorsunuz ( Dark guardian mini buna örnek, alıp iade ettim ). Ve sonunda SilverStone RL08 aldım görüşlerimi paylaşacağım.

1. Iyi soğutma büyük kasada olur kavramını yenen kasalardan. Kocaman kasa alıp, sistemin içinde emanet durmasını sevmiyorum, bu kasada içini sistemim doldurdu.
  2. Malzeme kalitesi çok güzel, 3.5" HDD yuvalarındaki plastik hariç.
  3. Ekran kartı ters takılınca, üst tarafa çok yakın kalıyor ve buradaki ızgaralardan çok rahat temiz hava alıyor, isterseniz buraya fanda takabiliyorsunuz.
  4. Beraberinde gelen fanlar, piyasadaki birçok fana göre daha sessiz ve buna rağmen hava akışı gayet iyi.
  5. Içinde bir fan kontrolcü gelmiyor ama ben 5, 25" DVD yuvasına bir fan kontrolcü aldım ve güzel oldu.
  6. Her hava giren yerde toz filtresi var.
  7. Kablolama için bırakılan yerler iyi ve gözüken kablo geçiş yerlerine kauçuk koyulmuş.
  8. Dark guardian mini kıyasla, GPU sıcaklığı arasında 25-30 derece fark var.
  9. Teknobiyotik.com'dan satın aldım, kargo ücreti 27 lira olması ve taksit için VA'de farkı alması çok sinir etti.
  10. Ön tarafında gelen fanlar RGB fakat adreslenebilir değil. AMD Wraith prism ile birlikte anakarta bağladım, sorunsuz birlikte çalıştılar.
  11. Corsair 280X kasasına, ekran kartım eninden sığmadı ve 280X'e takabielceğiniz en büyük kule soğutucu 150mm iken bu RL08'de 167mm.
Kısaca bütçeniz 600+ civarıysa ve mATX kasa bakıyorsanız öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı