SilverStone Tundra TD 02-E Soğutucu Pompası Çalışmıyor

fatih0072

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Ben de bu sistem var her şeyiyle aynı sıvı soğutucu pompasının ışığı yanmıyor BIOS'a baktığımda RPM 0.
Normalde pompa soketi CPU fan 1'de takılı BIOS'ta bunu da algılamıyor. Sokette sıkıntımı var diye CPU fan 2'ye taktım orada da çalışmadı(normalde soğutucu fanları takılı CPU fan 2 de). Şu an Chrome'da 2 sekme açık arka planda da birkaç program açık ve işlemci sıcaklığı şu an 60 70 arasında ve sıcak memlekette yaşıyorum. Termal macunu yeni değiştirdim çok yüksek gibi gelmeyebilir ama önceden GTA V oynarken 70 75 görüyordum sadece.

Soğtucuyumu değiştirmeliyim diye düşünüyorum ama soğutucularda çok ucuz değil. Bu yüzden alternatif çözüm olarak ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuz çözüldü mü acaba ? Benzer sıkıntıyı ben de yaşıyorum.
Hayır daha çözülmedi.Buraya yazdığımdan beri hala araştırıyorum her çözümü de denedim fakat hala aynı sorun devam ediyor.Bekliyorum acaba ilgilenen olacakmı diye fakat 1 aydır soruyu öne çıkarıyorum ona rağmen hala buradanda çözüm gelmedi.Bu arada ekleme yapayım soğutucu pompasının ışığı PC’yi ilk açtığım zaman yanıyor sonra hemen sönüyor.

Hayır daha çözülmedi.Buraya yazdığımdan beri hala araştırıyorum her çözümü de denedim fakat hala aynı sorun devam ediyor.Bekliyorum acaba ilgilenen olacakmı diye fakat 1 aydır soruyu öne çıkarıyorum ona rağmen hala buradanda çözüm gelmedi.Bu arada ekleme yapayım soğutucu pompasının ışığı PC’yi ilk açtığım zaman yanıyor sonra hemen sönüyor.
Ben yeni işlemci soğutucu aldım bugün kurdum o şekilde hallettim. Sistem gayet iyi şu an 230 TL'ye çözüldü.

Ben yeni işlemci soğutucu aldım bugün kurdum o şekilde hallettim. Sistem gayet iyi şu an 230 TL'ye çözüldü.
Benimde şuan tek çözümüm yeni soğutucu almak gibi gözüküyor.Sistemde şuan sadece chrome açık ve 80-85 seviyesinde arkaplanda sisteme yük olabilecek başka hiçbir program,güncelleme vs. hiçbirşey çalışmıyor

Son düzenleme:
Benimde şuan tek çözümüm yeni soğutucu almak gibi gözüküyor.Sistemde şuan sadece chrome açık ve 80-85 seviyesinde arkaplanda sisteme yük olabilecek başka hiçbir program,güncelleme vs. hiçbirşey çalışmıyor
Aynen bende de öyleydi. Hatta açtıktan sonra 1 dk. içinde 100 derecede çalışıyordu. İşlemcime zarar gelmesin diye kullanmayı bırakıp soğutucu aldım şu an bir sıkıntı yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı