SilverStone vs Cooler Master vs Aerocool 240 mm

a_r_k

Centipat
Daha fazla  
SilverStone FP240, Cooler Master ML240 V2 ve Aero cool Pulse L240F sıvı soğutmalar arasında kaldım. Hangisini tercih etmem gerek sizce? SilverStone çoğu yerde tavsiye edilmiş ama bir yorumda su sızdırdığından şikayet edilmişti. Cooler Master'ın ise su sızdırmazlık garantisi olduğunu duydum. Aerocool ise tipi hoşuma gidiyor, açıkçası karar veremedim. Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Düşündüğünüz modeller neredeyse birbirine yakın ve sıcaklık değerlerinizde çok bir fark olmayacak. Yakın zamanda bende bu modeller arasından birini düşündüm çok araştırdım incelemelere baktım farklı bir ürün tercih ettim. Cooler Master V2 için ses sorunu olduğu yazılıyor fakat genel olarak v1 serisinde sorunlar olmuş. V2 modelinde böyle bir durum yok. İtopya'dan 700 liraya satın alan arkadaşımla birlikte kurduk ve ilk açılışında yaklaşık bir dakika su lıkırtısı dinledikten sonra sessiz ve gayet serin bir şekilde çalıştı hiçbir ses ve sorunla karşılaşmadık. İ7 işlemcide yüksek ayarlarda neredeyse 50'i geçmiyor diyebilirim. Tercih edeceğiniz model bana göre bu olabilir. SilverStone için çoğu kullanıcı memnun, özellikle 360 modelleri ara farkla birçok pahalı markalara göre önde olan bir soğutucu. Gerek cfm, statik basıncı gerekse radyatör kaltesi soğutma performasını iyi sağlıyor.

Bu noktada garanti durumu, pompa kalitesi, müşteri memnuniyeti sağlayabilecek bir firma olması bana göre belirleyici. Ben Asus LC240 RGB tercih ettim. Kullandıkları pompa asatek marka ve bu pompa corsair dahil kaliteli firmaların kullandıkları bir ürün. Ayrıca 5 yıl garanti sunması biraz daha mantıklı geldi.

Kafanızı karıştırmak istemem, RGB aramıyorsanız Arctic Liquid Freezer II - 240 Intel / AMD Uyumlu, 240mm Radyatörlü, 2x12cm P12 Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00046A) | Teknobiyotik bu ürünede bakmanızı tavsiye ederim.

Merhaba. Düşündüğünüz modeller neredeyse birbirine yakın ve sıcaklık değerlerinizde çok bir fark olmayacak. Yakın zamanda bende bu modeller arasından birini düşündüm çok araştırdım incelemelere baktım farklı bir ürün tercih ettim. Cooler Master V2 için ses sorunu olduğu yazılıyor fakat genel olarak V1 serisinde sorunlar olmuş. V2 modelinde böyle bir durum yok. İtopya'dan 700 liraya satın alan arkadaşımla birlikte kurduk ve ilk açılışında yaklaşık bir dakika su lıkırtısı dinledikten sonra sessiz ve gayet serin bir şekilde çalıştı hiçbir ses ve sorunla karşılaşmadık. i7 işlemcide yüksek ayarlarda neredeyse 50'i geçmiyor diyebilirim. Tercih edeceğiniz model bana göre bu olabilir. SilverStone için çoğu kullanıcı memnun, özellikle 360 modelleri ara farkla birçok pahalı markalara göre önde olan bir soğutucu. Gerek CFM, statik basıncı gerekse radyatör kaltesi soğutma performasını iyi sağlıyor.

Bu noktada garanti durumu, pompa kalitesi, müşteri memnuniyeti sağlayabilecek bir firma olması bana göre belirleyici. Ben ASUS LC240 RGB tercih ettim. Kullandıkları pompa asatek marka ve bu pompa Corsair dahil kaliteli firmaların kullandıkları bir ürün. Ayrıca 5 yıl garanti sunması biraz daha mantıklı geldi.

Kafanızı karıştırmak istemem, RGB aramıyorsanız Arctic Liquid Freezer II - 240 Intel / AMD Uyumlu, 240mm Radyatörlü, 2x12cm P12 Fanlı, Sıvı İşlemci Soğutucu (AR-ACFRE00046A) | Teknobiyotik bu ürünede bakmanızı tavsiye ederim.

RGB olmasını istiyorum, ASUS'un o modeli de güzel ama fiyat olarak çok fark var o sebeple o modeli düşünüyordum ama arada 600-700 TL fark var bu farka değecek bir performans artışı olacağını pek düşünmüyorum

Performans kısmında ciddi bir fark yok evet, Tom Clancys: Rainbow Six Siege yüksek ayarlarda oynuyoruz bende 42/45 arasında seyrederken ML240 kullanan arkadaşımda maximum 50 derecede seyrediyor. Değerler çok iyi, incelemek isterseniz discord paylaşırım, iki cihazında oyunlarda ki yayınını izleyebilirsiniz.

IMG_6176.JPG

Performans kısmında ciddi bir fark yok evet, Tom Clancys: Rainbow Six Siege yüksek ayarlarda oynuyoruz bende 42/45 arasında seyrederken ML240 kullanan arkadaşımda maximum 50 derecede seyrediyor. Değerler çok iyi, incelemek isterseniz discord paylaşırım, iki cihazında oyunlarda ki yayınını izleyebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1021821
Ben silverstone almaya karar verdim teşekkürler :)

Geri
Yukarı