SIM kart takılan telefon iade alınır mı?

Deniz Doğan2

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, internet üzerinden satın almış olduğum iPhone 11 model telefon 14 gün geçmediği dahilde koşulsuz şartsız iade edebiliyor muyum? SIM kart taktım ve sonrasında çıkartıp sıfırladım telefonu. Yasal olarak hakkım var diye biliyorum ancak müşteri hizmetleri hiç öyle demiyor.

Neden iade etmek istiyorsunuz merak ettim.
Android kullancısıyım İos u kullanamadım
Telefon kullanılmış kardeşim. Sıfırlama yapmışsın bir de. Kullanılan cihaz iade alınmaz mantıken.
Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. ... Cayma hakkının kullanılması durumunda tüketici malı 10 gün içinde satıcının belirtmiş olduğu kargo firması ile ücretsiz olarak iade etmeli ve satıcı da 14 gün içinde bedel iadesini yapmalıdır.

Tüketicinin 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkı mevcuttur. ... Cayma hakkının kullanılması durumunda tüketici malı 10 gün içinde satıcının belirtmiş olduğu kargo firması ile ücretsiz olarak iade etmeli ve satıcı da 14 gün içinde bedel iadesini yapmalıdır.
Kardeşim sen caymamışsın. Kullanıp geri veriyorsun. Caymak ne açıklayayım sana aydınlan. Ürünü sipariş ettin. Eline gelmeden veya geldiğinde geri vermektir. Cayıyorsun yani vazgeçiyorsun. Ama sen ürünü kullandın. Paketine geri koyup paramı verin diyorsun. Öyle bir ürünü sen almak ister misin? Kim alacak o ürünü?

Ürünü kullandığın için burada yazanlar geçerli değil.
Aldığın ürün ayıplı olması lazım ya da kullanılmaması lazım.

Keydi iade olmaz o zaman bende zevkine 13 gün iPhone 12 kullanayım sonra iade edip başka yerden 12 alıp öyle devam edeyim.

Kardeşim sen caymamışsın. Kullanıp geri veriyorsun. Caymak ne açıklayayım sana aydınlan. Ürünü sipariş ettin. Eline gelmeden veya geldiğinde geri vermektir. Cayıyorsun yani vazgeçiyorsun. Ama sen ürünü kullandın. Paketine geri koyup paramı verin diyorsun. Öyle bir ürünü sen almak ister misin? Kim alacak o ürünü?

Cayma hakkı bu değil. Kullandığın ürünüde iade edebilirsiniz. Bazı ürünler hariç. Müşteri hizmetleri yerine aldığınız yerin iade koşullarını inceleyin. Ürünü nereden satın aldınız?

Bir sebebi yoksa sadece iade etmek için iade etmekse böyle bir şey mümkün olmaz. Eğer öyle olsaydı atıyorum benim bir projem var gider M1 Macbook alırım, 14 günde projeyi bitirir iade edip parasını alırım. Mantıklı geliyor mu?

Aldığın üründe bir kusur vardır, bu gibi durumlarda iade edebilirsiniz. Bazı durumlarda kullansanız da iade edebilirsiniz ama bu telefonda geçerli olacak bir kural olduğunu sanmıyorum. Yine de aldığınız yerle konuşabilirsiniz, kabul edileceğini çok zannetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı