SIM karta virüs bulaşır mı?

Yarst

Hectopat
Yer
Kaer Morhen
Daha fazla  
Meslek
Witcher
Herkese selamlar soru başlıktaki gibi SIM Kart'ta virüs olur mu? Veya bulaşabilir mi eski telefonuma 2 yıl önce virüslü bir dosya indirmiştim 6 ay önce de format atmıştım telefonuma şimdi yeni telefon alacağım ve o SIM kartımı yeni telefonuma takacağım o SIM kartdan dolayı yeni telefonuma virüs girer mi? Ve SIM karta virüs girer veya barındırır mı?

Herkese selamlar soru başlıktaki gibi SIM Kart'ta virüs olur mu? Veya bulaşabilir mi eski telefonuma 2 yıl önce virüslü bir dosya indirmiştim 6 ay önce de format atmıştım telefonuma şimdi yeni telefon alacağım ve o SIM kartımı yeni telefonuma takacağım o SIM kartdan dolayı yeni telefonuma virüs girer mi? Ve SIM karta virüs girer veya barındırır mı?

128KB'ta nasıl bulaşır bilemem ama ondan küçük boyutta virüs varsa ihtimal yok değil

SIM karta teoride virüs girmemesi için neden yok ama şu ana kadar hiç duymadım böyle bir şey. Böyle bir saldırı sizin benim gibi normal insanlara yapılmaz merak etmeyin takın gitsin.

Belki teoride KB'lik hafizasinda bulunmasi mumkundur. Ama SIM kartlar ve SIM karti kullanan programlar sadece icindeki veriyi kullaniyor. Icinde bir yazilim varsa bunu execute etmeye calismiyor. O yuzden pratikte mumkun degil diyorum.

Belki teoride KB'lik hafizasinda bulunmasi mumkundur. Ama SIM kartlar ve SIM karti kullanan programlar sadece icindeki veriyi kullaniyor. Icinde bir yazilim varsa bunu execute etmeye calismiyor. O yuzden pratikte mumkun degil diyorum.

Eğer ki bu SIM kartın üzerindeki çiplerin hangi kodlama diliyle çalıştığını öğrenirlerse, sınırsız internetten tut, hattın kapanış gününü bile değiştirebilirler, hattın kopyasını oluşturmaktan bahsetmiyorum bile, belki virüs bulaşamaz, ama hattı çoğaltabilirler, onun içinde bu hatların yazılımlarını kırmaları gerekir.

Geri
Yukarı